Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » HOgyan zajlik szűz lányoknál...

HOgyan zajlik szűz lányoknál (18 éves) a nőgyógy. Vizsgálat és a rákszűrés? Fáj-e? Pontosan mit is csinálnak? És tényleg megnézhetik a mellet is? -mert azt nem szeretném.

Figyelt kérdés
Arról már hallottam hogy nagyon fiatal lányoknál végbelen keresztül történik.
2010. jún. 16. 19:25
 1/5 A kérdező kommentje:
Egyszer kísértem már barátnőmet nőgyógy.hoz(Sztk-ba) és ott sima függyönnyel elválasztott vizsgálórész volt kialakítva és az asszisztens csak a vizsgálón kívül a számítógépbe r ögzítette az adatokat,szóval az lenne a kérdésem hogy a vizsgálatkor csak a doki lesz bennt,mert én alapból nagyon szégyenlős és feszült szoktam lenni és örülnék ha más nem lenne bennt,vagy jobb ha magán dokit keresek?
2010. jún. 16. 19:29
 2/5 anonim ***** válasza:

Csak a doki, meg a nővér van bent rajtad kívül, nem kirakat ez, hogy mindenki benézhet rajta :)

Ha a doki normálisan vizsgál akkor nem fáj...egy picit kellemetlen, de elviselhető (gondolj bele, hogy ha nincs semmi baj, akkor egy évig nem találkozol vele :))

Tényleg megnézheti a melled, mert az is bele tartozik, ott is lehet probléma (az a baj, hogy ez nem szeretem vagy nem szeretem kérdése, jobb a bajt megelőzni.

Egyébként kézzel megvizsgál, majd mintát vesz, amit elküldenek elemzésre...

2010. jún. 16. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Itt olvastam róla hogy kacsát is szoktak használni,na most nem biztos még sikosító használatával sem hogy nekem ezt fájdalom mentesen sikerülne neki behelyezni,meg néztem képen mi is ez,és én tényleg még szűk vagyok oda lennt.


Erről tudnál nekem kicsit részletesebben írni és arról hogy mell vizsgálatakor azért megvárja hogy alul felöltözzek,mert nem szeretném ha tök pucéron akarna vizsgálgatni,az elég ciki lenne,v. ha normális akkor ezt kérhetem tőle.

Én vizsgálat alatt nem szeretném ha a núővér is ott nézne,mert nagyon zavarna,úgyanis a barátnőimtől tudom ,hogy semmit nem szokott ilyenkor ott csinálni,szóval fölösleges a jelenléte,ha ez zavar,akkor inkább magándokihoz menjek?Mert állítólag ott nem megy be a nővér,ott a vizsgálat csak a dokira és én rám tartozna.

2010. jún. 17. 19:54
 4/5 anonim ***** válasza:

Bocs, de ha én orvos vagyok, akkor azért van segédszemélyzetem, hogy bent legyen és segítsen, ha valamiben kell, bár mi lehet, nem viccből van ott. A vizsgálatok gyorsan lezajlanak, ne arra készülj, hogy órákig állsz egy katedrán pucéron egy soktagú bizottság előtt. Átnéz gyorsan és ennyi, nem kell ennyit nyüszíteni, komolyan

Nem lesz semmi bajod, többen túlélték már.

Az előre észre nem vett mellrákot és egyéb daganatos és fertőző betegséget meg sokkal inkább tartsd a szemed előtt és lehetőleg azoktól rettegj, azok valóban veszélyesek.

Vizsgálat alatt a doki a nővérrel konzultál, gyorsabban haladnak a dolgok, nem tilthatod ki, urológián is bent van, tökmindegy, hová mész, ez így megy mindenhol, őt is orvosnak kell tekintened, ennyi

2010. jún. 29. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Az orvosnak!


oké ezt értem is,de nekem nem egy barátnőm járt magánorvosnál és ott külön vizsgáló rész van és csak az orvos tartozkodik odabennt.Szóval igaz nálunk inkább csak az adminisztrációt végzik a nővérek és nem mennek be a vizsgálóba.


És nem nyüszítek,bocsánat ha megsértettem,de a legtöbb embert igen is zavarja,hogy eleve egy kellemetlen szituációban van és akkor még más is tartozkodik bennt.Azért az orvos az megint más a vizsgál,az ápolók meg a legtöbb ismerősőmtől ebben a szituban hallott esetben csak írogattak és nézték a beteget.Azért igen is nagyon kellemetlen amikor ott terpeszt valaki és még nézi is valaki.Egyébként a pasikat ugyanúgy zavarja a dolog.


Ez nem sértés,szóval előre is bocsánat,hanem a legtöbb ember igen is szégyenlős és nagyon zavarban van ilyenkor és ha még ott valaki nézi,főleg ha feltűnően,mert ilyen is volt már ismerettségembe,nem gondolom hogy bármi rossz szándékkal lehet hogy csak új volt még,de rettentően kellemetlen.


De sajnos arra még nem igazán kaptam választ maga a vizsgálat hogy zajlik,és tényleg figyelnek e az említett esetben hogy kisebb eszközzel végezzék a rákszűrést,mert sokan azt mondták hogy nekik a sima vizsgálat is fájt.


A baj az hogy nincs rá mód hogy bármiféle kapcsolat kialakulhasson beteg és orvos között,hanem a lényegre térnek ebből és ez elég ijjesztő tud lenni,ha nem egy szimpatikus,megértő orvost fog ki az ember.


És tényleg nem bántani v. kritizálni akarok bárkit is,de sajnos sok panaszt lehet hallani és az ember már előre is fél,mi lesz ha vele is így lesz.


Azt meg igen is úgy tartanám normálisnak ha áteset valaki ezen a vizsgálaton várják legalább meg hogy felvegye az alsóját és utána vizsgálják meg a mellét.

2010. jún. 29. 17:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!