Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ha az ultrahangon azt mondták...

Ha az ultrahangon azt mondták mioma, akkor az biztos, hogy csak mióma?

Figyelt kérdés
Anyukámnak 11 miliméteres miomát talált a méhe mellső falán az orvos uh-n. Jóindulatú dagantot írt diagnozisnak. Vett mintát, azt nem tudom sajnos miből. Szövettani mintát csak a nyálkahártyából tudott venni ugye? Mert hogy a mioma izom eredetű. A panaszok elhúzódó menstruáció, ami végig erős. Legutóbbi hónapban a ciklus között pecsételő vérzések. Derékfájdalom erős, hasi görcs nem jellemző. Hányingere is szokott lenni, és néha émelyeg. Emellett azt is mondták kálium hiánya van, meg rengeteg visszaér a lábán. Anyukám nagyon össze van törve, hogy csak egy hónap múlva lesz eredmény a szövettanról, és attól fél mégis rosszindulatú. Úgy tudom sok nőnek van miomája. Ezek alapján tényleg csak erről van szó, vagy lehet nagyobb baj? Nem tudom megnyugtatni és engem is szörnyen bánt. Ha csak mioma, mennyi az esély, hogy műteni kell?

2018. jún. 21. 02:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Egyik barátnőmnek (45 éves) azt mondták miómája van UH alapján. Műteni kellett és ott derült ki, hogy endometriózisa van. A műtét egyébként nem vészes, mert laparoszkóppal csinálják. 1 hét múlva már nem is lehet érezni. Nem kell aggódni. Minden rendben lesz ;)
2018. jún. 21. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szia. Az enyém 46 mm volt, 4,6 cm azt már műtötte a dokim. A hasi műtét sem gáz, másnap hajnalban már talpra álltam, jöttem - mentem mosdóba, kávé automatához stb. Anyukádé kicsi. Esmya gyógyszerrel lehet kezelni amúgy. És a mióma 98 % -ban jóindulatú.
2018. jún. 25. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!