Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Az ilyen vérzés az még normáli...

Az ilyen vérzés az még normálisnak tekinthető vagy ez már kóros? Részletezem.

Figyelt kérdés
Időre jött meg, 15-én kora hajnalban. Csak az a baj, hogy azóta se akar elmúlni. Méghozzá elég fura módon történik: az utóbbi 2 napban a hajnali óráktól kezdve kb. délelőtt 11-ig vagy negyed 12 körülig nem jön semmi! Vizelet is tiszta. Ezután hamarosan beindul, délután és este is jön belőlem rendesen, annyira, hogy tiszta vér a vizeletem is tőle és még apró darabkák is jönnek. A hasam egyáltalán nem fáj. Van a közelemben egy okoskodó nő, aki semmihez se ért, de mindig tudálékoskodik. Megtudta, hogy mi történik velem (nem tőlem) és rögtön mondta, hogy nekem csakis miómám lehet. Én azt olvastam, hogy ez inkább a 35-45 évesek betegsége és én még jóval fiatalabb vagyok ennél. Nagyon aggódom. Semmilyen gyógyszert nem szedek, illetve az utóbbi időben olyan borzasztó élethelyzetbe kerültem, amitől nap mint nap folyamatosan őrülten feszült vagyok. Lehetséges, hogy ettől nem tud elmúlni? Aki volt már hasonló helyzetben, mit csinált, hogy elmúljon?
2018. jún. 21. 12:55
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Szóval 6 napja menstruálsz. Semmi baj azzal, hogy a vérrel a méhnyálkahártya darabjai is távoznak, teljesen normális. Szerintem nincs semmi bajod.
2018. jún. 21. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az még nem olyan hosszú idő.Nekem az elmúlt hónapban volt problematikus menstruációm 5nappal előtte kezdett görcsölni(pedig nem szokott) amikor megjött akkor felerősödtek a görcsök, a görcsoldó nem használt ez így ment 7napig.A 2. naptól kezdve meg naponta egyszer-kétszer tenyérnyi alvadt vér lökődött ki,meg erősebb volt a vérzés is.Akkor elmentem a háziorvoshoz,aki a a tünetek alapján azt állapitotta meg,hogy felfázás okozta(már az azt megelőző napokban éreztem,hogy nehéz a vizelés,vékonycsikokban távozik és sürün kell mennem),kaptam is terápiát,azóta minden rendben.Az antibiotikumot még iszom,mert voltak baktériumok a vizeletben a kontroll alkalmával is.Ebben a hónapban nem volt erős,alvadt véres a menstruációm,normális volt mint egyébként is.Nem is tartott tovább 5 napnál.

Ha nálad ez egyszeri eset lehet az még nem ok az aggodalomra.Okozhatja felfázás, a klima változás, de az is lehet most kivételesen vastagabb volt a méhnyálkahártyád.Persze okozhatják más dolgok is(hormonok, mióma)de nem kell mindjárt a legrosszabbra gondolni.Ha viszont ismétlődik okvetlenül fordulj nőgyógyászhoz.Ha most kicsit hosszabb amiatt se aggódj nekem múltkor hét napig tartott+ 2 nap váladékozás,de akkor is kisebb mennyiségű vér is távozott.

2018. jún. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Szerintem ezért még önmagában kár aggódni. Nekem pl átlagban 6-7 napig tart. Van, h fél napig semmi, aztán jön egy kevés, aztán megint semmi.... A nőgyógyászom azt mondta, h nincs ezzel semmi baj, nálam ez így zajlik. Viszont van olyan barátnőm, akinek csak 3 napig van meg, viszont ezért nagyon sokat vérzik. Ez teljesen egyén függő. Nem tudom, te mióta mensizel, de simán lehet, h még csak nem állt be rendesen. Szerintem ezért nem kell stresszelni. Bár, ha nagyon aggódsz emiatt, akkor menj el nőgyógyászhoz, ott majd kiderül, ha esetleg valami baj van. De szerintem csak annyi van, h neked is gyenge vérzésed van, ezért tart ennyi ideig.
2018. jún. 22. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!