Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampon használata, elkezdése?...

Tampon használata, elkezdése? Úszáshoz?

Figyelt kérdés
Úszok rendszeresen, de a menstruáció miatt nem akarok több edzést kihagyni. Eddig még sosem használtam tampont. Szűz vagyok. Hogyan kezdjek el tampont használni? Milyet vegyek? Hogyan kell felhelyezni? Nem fáj? Milyen időközönként kell cserélni? Nem túl korai tampont használnom 17 évesen tekintve hogy szűz vagyok? Ilyenkor könnyebben lehet fertőzést is elkapni ugye? Ez ügyben mit tudok tenni? Kicsit félek. Mi van ha nem tudom majd feltenni vagy kijön úszás közben? Vagy ha mégis véres lesz a víz? Mit tudok tenni? Valaki segítsen pls.
2018. jún. 22. 11:59
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nem korai abszolut. En 14 evesen kezdtem el hasznalni, olyan eros verzesem volt.

Ha bizonytalan vagy kezd a minivel. Ha erosebb a verzesed, akkor normal meretu, de mindenkepp szarazfoldon kiserletezz.

Nem fog kicsuszni uszas kozben, de jol megfogja magat szivni vizzel, szoval ha kjjossz a vizbol erdemes cserelni.

Nem kapsz konnyebben fertozest.

2018. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Van olyan tampon ami direkt úszáshoz van kifejlesztve?
2018. jún. 22. 12:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Igen van olyan. Dm-ben találasz. Szívecske alakú, soft tampon.
2018. jún. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig nem hallottam ilyenről. Most utánanéztem. Nem durva egy kicsit ezzel kezdeni? És ez hogy is működik? Mivel másabb, mint egy normál tampon? Tudnál errő egy kicsit alaposabban írni?
2018. jún. 22. 12:40
 5/9 anonim ***** válasza:

Én a minivel kezdenék.


Értem, hoygy a soft úszáshoz jobb, meg jobban "zár", de nem szűzéként is baromi kellemetlen felhelyezni.


29n

2018. jún. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Nem softtal kezdek. :)
2018. jún. 22. 15:07
 7/9 anonim ***** válasza:
Minivel szoktam vízbe menni, sosem volt baleset. :)
2018. jún. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hogyan kezdjek el tampont használni?

Úszás előtt tapasztald ki, hogyan kell felhelyezni, meddig kell feltenni, stb. Van a tampon csomagolásában egy tájékoztató, azt olvasd el.


Milyet vegyek?

Ob mini silk touch borításút javaslok.


Hogyan kell felhelyezni?

Kibontod a csomagolást, kiegyenesíted a madzagot, feltolod az ujjaddal a tampont, és még utána minimum az ujjad 1-2 ujjpercét. Akkor van jó helyen, ha egyáltalán nem érzed. Én a madzagot az ajkaim közé szoktam betenni.


Nem fáj?

Ha elég erős a vérzés, és megfelelő méretű tampont használsz, akkor nem fáj.


Milyen időközönként kell cserélni?

Max 8 órát lehet bent. Akkor kell cserélni, ha megtelik. Vízben viszont érdemes egy óra után cserélni, mert felszívja a vizet, és elkezdhet szivárogni (én emiatt tamponnal sem mennék vízbe).


Nem túl korai tampont használnom 17 évesen tekintve hogy szűz vagyok?

Nem.


Ilyenkor könnyebben lehet fertőzést is elkapni ugye?

Vízben bárhogy el lehet kapni a fertőzéseket. Menstruáció idején nyitva van a méhszáj, így könnyebb fertőzéseket kapni. De a tampon nem könnyíti meg még jobban.


Ez ügyben mit tudok tenni?

Semmit.


Kicsit félek.

Nem kell. Max nem tudod használni, és akkor nem mész úszni.


Mi van ha nem tudom majd feltenni vagy kijön úszás közben?

Ne közvetlenül úszás előtt akard feltenni az elsőt, hanem előtte gyakorold be. Kijönni nem fog, tartják az izmok.


Vagy ha mégis véres lesz a víz?

Hát az ciki. Én egyszer fürdőkádban kipróbáltam. 20-30 perc után elkezdett szivárogni. Ott döntöttem el, hogy tamponnal SEM fogok emberek közé menni vízbe.


Mit tudok tenni?

Semmit.

2018. jún. 22. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2018. jún. 22. 21:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!