Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » S. O. S. Miért nem akar...

S. O. S. Miért nem akar megjönni a menstruációim? 16/L

Figyelt kérdés

14 évesen jött meg először, eleinte szinte napra pontos is volt. Aztán 8. év végén volt egy nagy trauma, rengeteget stressz,stb. Egész nyáron emiatt nagyon el volt csúszva, mikor már kezdett volna beállni normálisra, akkor szeptember elején volt egy kis műtétem, leszedtek 2 anyajegyet, és akkor is nagyon sokat stresszeltem, mert én alapból is nagyon félek a kórháztól, műtétektől,stb. előtte soha nem műtöttek. Utána megint sok idő volt, mire normálisra visszaállt volna. Szörnyen kiszámíthatatlan volt, 2 hónapig semmi, utána 1,5- 2 hetente megjött, volt, mikor 9 napig tartott, volt, mikor csak 3-4. Olyan is volt, hogy 1,5 óra ülés, semmittevés mellet a közepes tampon, éjszakai betét kombó is kevés volt.


Aztán az utóbbi időben tűnt úgy, hogy beáll ismét, előtte is apróbb voltak biztató jelek. Az utóbbi 3 hónapban ezeken a napokon jött meg: 19, 20, 21. A peteérés ebben a hónapban is megvolt, de egyszerűen nem akar megjönni a vérzésem. Ha a 21.-étől nézzük, akkor is már a 4. napja meg kellett volna jönnie, de valóban 'sehol semmi'. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy az iskola vége előtti néhány hétben, illetve szünet kitörte óta ismét volt egy kisebb hatású stressz az életemben, azt most nem szeretném ecsetleni, hogy mi miatt. A dolog egy olyan 1,5-2 hétig tartott, nem is volt olyan komoly, már lecsengőben is van, ezért nem értem, hogy miért nem szándékozik megjönni a vérzésem.


Azért lenne jó, ha mihamarabb megjönne és letudnám, mert július közepén megyek a tengerentúlra, nem akarom, hogy belerondítson a dolgokba.


Mit tehetek? Egyáltalán ez így normális? Mennem kéne orvoshoz? Vagy csak várjak, és minden rendbe jön? Tanácstalan vagyok...

Előre is köszönöm a segítséget!


(Azt még leszögezném, hogy még nem volt barátom, tehát a terhesség veszélye nem áll fenn.)


2018. jún. 25. 20:17
 1/3 anonim ***** válasza:
4 nap késés nem késés. +/- 1 hét csúszás teljesen normális felnőtt nők esetében is. 16 évesen meg pláne. Ne stresszelj, egyél rendesen, aludd ki magadat, sportolj rendszeresen. Legyen egy rendszer az életedben. Ez is nagyban hozzájárul a rendszeres ciklushoz.
2018. jún. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Teljesen normális, hogy az első pár évben késik/előbb jön meg. Nekem 5-6 év kellett, mire úgy, ahogy pontos lett. Egyébként pár nap késés bármikor belefér.
2018. jún. 25. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Igazuk van az előttem szólóknak. Még csak 16 éves vagy. Ehhez nem csak a kor és a stressz hanem pl a súly is beleszólhat. Ha nagyon vékony testalkatú lány vagy akkor még később fog beállni mint normális esetben. Ha nem eszel nem iszol eleget a mindennapjaid során az kihat a hormonháztartásorda. Persze a leírtaid alapján a stressz is nagy szerepet játszik játszott ebben. ha nagyon zavar ideges vagy akkor el lehet menni vele orvoshoz de 16 évesen nem ajánlatos fogamzásgátlóval egy mesterséges ciklus beállítása mert később problémákat okozhat és nem old meg semmit. Én is ilyen voltam elmentem orvoshoz megcsinálta a teszteket és nem találtak semmit És lássatok csodát nem foglalkoztam vele és betöltöttem a 18 és rendbe jött, pedig én úgy indítottam annó hogy 4 hónaponta volt vagy ha rájött akkor hirtelen 20 naponta. Úgy hogy nyugi normális.
2018. júl. 1. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!