Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok, akik betétben alszotok...

Lányok, akik betétben alszotok, veletek is úgy van, h mikor felkeltek reggel kiömlik egy csomó vér? Mit csináltok ilyenkor?

Figyelt kérdés
Velem általában az történik, h éjjel alig jön valami, a betét is majdnem tökre tiszta marad, viszont amikor felkelek vízszintesből elkezd zúdulni egy tetemesebb mennyiség. Régebben ilyenkor rohantam a wc-re amint kinyílt a szemem, nagyon rossz volt ilyen hirtelen felkelni és sokszor el sem jutottam a mosdóig, mikor megindult, de vége mindig a wc-be ment. Utána megtörölgettem magam tiszta bugyi tiszta betét és indulhatott a nap. Viszont az utóbbi pár alakalommal már nem siettem felkelni, úgy voltam vele, h a nagyja follyon csak a betétbe. Mikor ez megvolt kimentem a fürdőbe lezuhanyozni. Megmostam magam lent is, picit rózsaszín volt a víz ahogy folyt le, de nem is törődtem vele. Hanem amikor felöltöztem utána még vagy 20-25 percig maszatolt ilyen halvány rózsaszín cuccos. Nem folyt, csak maszatolt. Előtte sosem volt ilyen 1-2 órán keresztül semmi sem jött, utána is csak apránként.. Szerintetek lehet, h azért van ez mert az a reggeli nagyobb mennyiség lassabban folyik a betétbe, mint a wc-be, vagy más lehet az oka? Nálatok hogy szokott lenni ez az ébredős mizéria? Gáz, h így csinálom újabban? Csak mert nem szetetném, ha a lustaságom az egészségem rovására menne. :)
2018. júl. 7. 14:52
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
94%

Basszus, ez egyszerű fizika! Gravitáció... Fekvő helyzetben nem, vagy alig tud kifolyni. A méhben és a hüvelyben megáll, mint amikor egy palackba egy kevés vizet öntesz, és az oldalára fekteted.

Amikor felállsz, akkor szabad az út...

2018. júl. 7. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%

Velem is így volt. De mivel én abnormálisan sokat vérzem, nem sokáig bírtam betéttel. Mikor reggel felültem, felálltam, nem bírta egy betét sem, annyi jött, és hát ez elég kellemetlen volt. Utána sokszor a folyosót is fel kellett mosnom, mert akkor is ugyanúgy jött, mikor kimentem a mosdóba. Eldönthettem, vagy az ágyam lesz olyan mégjobban, vagy azt a kőről mosom fel, ami bíztatóbb volt, mint egy teljes ágynemű és matracmosás. Később tampon+betéttel aludtam, ugyanez volt. Inkább már felkeltem éjszaka, állítottam be ébresztőt, hogy nem gyűljön fel annyi reggelre. Kaptam rá fogamzásgátlót, azóta sokkal kevesebb.

De ha átázós probléma van, én még azt csináltam, hogy volt egy régebbi, kihasználatlan hálózsákom, ami jól mosható volt. Mindig szétcipzároztam és magam alá terítettem, ha megvolt. Így jobb esetben nagyrészét felfogta.

2018. júl. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

Ezt a részét értem. Én arra vagyok kíváncsi, h azért lehet e az a halovány maszatolás még fürdés után, mert a betétbe lassabban ürül, mint a wc-be? Mármint, ha kisebb lendülettel folyik akkor nem tisztulok ki teljesen maradjatnak bent alvadt darabkák ami a fürdésnél oda került víztől elkezd feloldódni és az szivároghat még, vagy más miatt lehet. Illetve, h lehet ettől vmi bajom, vagy nem kell aggódnom?


Amúgy vissza térve: ha vízszintes helyzetben benn marad a cucc, akkor miért panaszkodik csomó lány, h átáznak reggelre? Gondolom, nem ülve alszanak. Mondjuk mindegy is, hál istennek ez nem érint.

2018. júl. 7. 15:29
 4/19 anonim ***** válasza:
Nekem is nagyon erős a vérzésem, és az első 2 napban megtörténik sajnos. Próbáltam már a tampon+betétet, de nagyon rossz volt, a tampontól valamiért fáj a hasam. Úgy oldom meg, hogy két betétet teszek be, plusz miután felébredtem, jól odaszorítom a bugyit (nekem még jobb, ha francia), aztán kitotyogok, mint egy pingvin. Vagy lehet kapni jó vastag éjszakai betéteket.
2018. júl. 7. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: mit értesz azon, hogy maszatolás? A mensi folyamatos, szóval kiszámíthatatlan helyzetben folyik ki. Első 2-3 napban nekem folyamatosan szivárog. Ha lezuhanyzom, egy kis kéztörlő törcsit szoktam magam alá tenni, amíg máshol rendes törcsivel törölközöm. Kb 1 percig van ott, mégis véres. Ez teljesen normális. Ez a menstruáció. :D
2018. júl. 7. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

#3: mert forgolódnak... És amikor átfordulnak, akkor a felsőtest kissé megemelkedik.

És nem, ettől semmi bajod. Ha WC-re mész, gondolom, pisi is van... Vagy akár nagy dolog... Mindkettő jár egy enyhe nyomással részéről, ezért ürül ott jobban.

2018. júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Szegény 2-es, biztos rossz lehetett erre kelni! El sem tudom képzelni milyen lehet. Nekem azért ennyire nem vészes, az éjszakai betéttel nem szokott gond lenni, simán felszívja a reggeli mennyiséget, ami akkor ezek szerint nem is olyan sok ahhoz képest amit leírtál. Mondjuk én nem használok már tampont, de szerintem még a legnagyobb tampon sem szív fel annyit, mint egy éjszakai betét. Én még sosem áztam át, mert nálam úgy van, h nem vérzek nagyon, viszont cserébe 6-7 napig is megvan. Ja, és sokszor nappal is éjszakait használok, mert biztosra megyek: hosszú, széles betét, kis mennyiségű vér mi baj történhetne.

Amúgy, milyen az amikor átázik a betét? Lefolyik a tetejéről oldalra, vagy az alján enged át a fólia? Bocs, h kíváncsiskodom, de inkább így derüljön ki, minthogy én is így járjak..


4# Nekem is görcsölt a hasam a tampontól. Kb végzős koromban próbálkoztam vele, de nem volt jó, így maradtam a betétnél. Ennek már 11 éve lassan. És a két betét az hatásos? Meg egyáltalán, hogy teszed be a kettőt, egymás tetejére, vagy egymás elé?

Én egyébként is francia bugyikat hordok. Ilyenkor meg vagy veszek fel még egy bugyit éjszakára, h oda szorítsa, de ami még jobban bevált, h egy tönkre ment harisnyának, levágtam a lábait, és a nadrág részét fölevettem a bugyira, na az jól rám szorította a bugyit betétestől. Lehet, h nem kéne, de így a biztos lehetek benne, h betét szorosan a helyén van és nem tud máshova folyni! Az én betétem éjszakai ugyan, de nem vastag fajta, bőven elbírja azt a reggeli nagyobb mennyiséget, ezért ráérek akkor kimenni, ha nem jön már több. Így azért egy fokkal jobban esik felkelni, mint egyből rohanni a mosdóba..


5# Azt értem maszatolás alatt, h igazából csak össze keni a betét tetejét, de be nem szív semmit mert olyan pici mennyiség, h a betét felső rétegén ott marad. Sokszor órákig csak ennyi van, aztán egyszer jön egy nagyobb adag utána megint semmi. De olyan is van, h egész délelőtt össz-vissz 2 kisebb folt van a betéten. És ez 6-7 napon keresztül tart. Az első két napon még azért úgy viszonylag több szokott lenni (de ez is kb azt jelenti, h félig van a betét), de 3-4-5 napon alig van valami, az is össze vissza. Utána a 6-7 napon megint több egy kicsivel. Egyedül reggel szokott relatíve sok lenni, ahogy föntebb is leírtam.


#6 Köszi. Ez megnyugtató, h nem lesz tőle bajom, h nem úgy ürül a betétbe, mint a wcbe. Hát, pisilés volt közben, nagy dolog az nem. Mondjuk akkor ez is lehet az oka a fürdés utáni szivárgásnak, mert mostnában, h nem a wc-re megyek vérezni, így csak az után pisilek miután elállt a vérzés, így akkor kapja azt a plusz nyomást amit előtte még folyás közben kapott. Na mindegy is, lényeg az h ettől nem lesz semmi bajom leszámítva azt a kis kellemetlenséget, h pár perc után dzuvás lesz a betétem. :) De még mindig ez a jobb, mint a rggeli rohanás a mosdóba. :)

Köszi mindenkinek a válaszokat! :)

2018. júl. 7. 16:53
 8/19 anonim ***** válasza:

A két betétes megoldás hatásosabb szerintem, mint az éjszakai. Úgy szoktam, hogy a bugyim egyik felébe teszek egyet, viszonylag előre, mert hason is szoktam aludni, és egyet hátrébb, egészen kb a fenekemig, az meg akkor király, ha háttal alszom. Persze középen összeérnek, de nem csak a két vége, az édes kevés lenne. Volt már olyan is, hogy így kettő, és a közepére még beraktam keresztbe egy harmadikat. De nekem bevált a kettő is, meg elég nagy pazarlásnak tartom. Így is gondolkodom alternatívákon a környezetszennyezés miatt.

A maszatolást még mindig nem tudom elképzelni viszont. Nem arra gondolsz, amikor nem csak vér jön, hanem darabkák is (ez most elég undi, sajnálom)? Mert azokat tényleg nem tudja jól beszívni a betét. Általában nekem reggel a zselés cucc miatt folyik ki, mert az megakadályozza hogy felszívja a többit a betét, plusz az ugye jobban tud mozogni, mint a vér. Ha nem ez, akkor szerintem azért van, mert ugye a méhnyálkahártya nem egyben válik le, hanem fokozatosan, darabokban. Ezért van az, hogy néha nagyobb adag jön ki, néha meg csak pár foltocska.

2018. júl. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Oldalt folyik ki, a fólia alul nem engedi át.
2018. júl. 7. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Hát, ha neked a két betétes megoldás jobban bevált, mint az éjszakai, akkor szerintem ne azon aggódj, h pazarlás. Miért lenne az, ha neked így vált be? Amúgy érdekes amit írsz, mármint eszembe nem jutott volna ilyen 2 betétes megoldás. De ezek milyen betétek amúgy? Ugyanolyat teszel előre is mint hátra?


Hát basszus nem is tudom, hogy lehetne elmagyarázni mit hívok maszatolásnak... :/ Amikor olyan kevés vér távozik, sőt nem is konkrétan távozik, hanem a szemérem ajkakon lerakódott vér ahogy hozzá ér a betéthez, összekeni a tetejét, de konkrétan folyni nem folyik bele semmi. Amúgy ehhez konkrétan egy tisztasági is elég lenne de mivel elég bizonytalan, h mikor lesz több ezért marad az eü betét.

Neeeem, a darabkákat ismerem, nekem az csak akkor jön ki, ha több vér is jön vele. Persze utána egyből le is cserélem darabkástol, mindenestől, mert nem szeretem, ha rajta maradnak a betét tetején, mert nem tudja beszívni. Főleg, h ha így több cucc jön ki, akkor utána általában 1-2 óráig semmi, akkor meg már úgy vagyok vele, h inkább tiszta betét legyen bent a következő löketig, mint egy véres, darabkás, mocskos. Ráadásul 1-2 óra alatt bele is alvad a vér, utána meg már nem is úgy szívja fel az újabb adagot....

Nah, ezt a zselés cuccot most meg én nem tudom, h mire is gondolsz pontosan. :)

Hát, elég rossz érzés lehet amikor már kifolyik belőle. Nekem sokszor amikor nagyobb mennyiség jön éppen hasonló érzés, mintha bepisiltem volna, főleg amikor van néhány másodperc mikor a hüvelyből már kifolyt, de a betét még nem szívta be, és érzem, h ott van az a meleg trutyi...:/ Na ezt nagyon utálom, meg azt is, h ilyen kiszámíthatatlanul jön. Mondjuk amit leírtál, h kisebb nagyobb darabokban válik le a nyálkahártya, tökre logikus.

2018. júl. 7. 18:33
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!