Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fáj a petefészkem. Mitől?

Fáj a petefészkem. Mitől?

Figyelt kérdés
Június 26-án jött meg a menstruációm, tartott rendesen 5 napig. Azóta el nem múló feszítést érzek a jobb petefészkemnél. Nem kimondottan fáj, de feszít, és elég zavaró. Nőgyógyászom azt mondta, ha a követkető menstruációval nem múlik, menjek el. Volt már cisztám, az iszonyat fájdalmat okozott,nem is jött meg a menzesz, és kórházban is voltam vele. Először azt hittem, felfáztam, de már kétlem. És néha görcsölök is, de csak kicsit.
2018. júl. 18. 09:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
nekem pár hónapja a felfázás okozott ilyen tüneteket,fájdalmat, feszegetést éreztem a menstruáció alatt és után is.Dupla adag antibiotikum kúra segített.Baktériumok voltak a vizeletemben.A második adag beszedése óta jól vagyok.A helyedben azért kérnék egy vizelet vizsgálatot és vizelettenyésztést, hogy kizárd a felfázás lehetőségét.
2018. júl. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. A pisilés fájt az elején enyhén, plusz kevés is jött mindig. Most is kevés jön, de nem fáj. Nem is értem orvost, de akkor elmegyek másikhoz. Szerencsére lázas nem vagyok, semmi bajom ezen kívül. A görcsöt betudom annak, hogy másfél hét múlva megkell jönnie, előtte nekem már fájni szokott.
2018. júl. 18. 14:48
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Azzal nekem is gondom volt vékony sugárban jött a vizelet,meg sűrún is jártam és 5 nappal a menstruációm előtt eléggé fájt az alhasam pedig nem szokott,azt hittem megfog jönni előbb és azért, de közeben meg vékony sugárban és nehezen indult a vizelet csak a tünetekre már akkor emlékeztem vissza amikor orvoshoz kellett fordulnom, mert ez jól összezavarta a ciklusomat,fájdalmas volt,görcsöltem,feszegetett két oldalt, nagy mennyiségű alvadt vér lökŐdött ki belőlem néhány alkalommal,meg erősebb hosszabb is volt a vérzés.Az orvos azonnal megkezdte az antibiotikum terápiát,rengeteg folyadékot,teát,probiotikumot ittam.Utána következett még egy adag antibiotikum,mert voltak még baktériumok a vizeletben,meg a tünetek is visszatértek.Most a második terápia után steril a vizelet,jól érzem magam.Nálam enterococcus spp baktériumot találtak a tenyésztés alkalmával.
2018. júl. 18. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget. Amíg nem tudok orvoshoz jutni, én is bőségesen iszom. Zsurló, és csalán teát. Plusz szedek tőzegáfonyát. Ma egy fokkal jobb, nem feszít annyira, plusz a pisi sem éget. Remélem nem lesz nagyobb gond.😊
2018. júl. 19. 09:11
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a pisi éget az felfázás vagy bakteriális fertőzés.A folyadék jó tőzegáfonya,zöldség zöldje tea de jó a kamilla is amiket iszol az is.Meg külsőleg is jó lemosakodni kamilla teával vagy zsálya teával.Azt a javaslatot is adta a doktornő hogy ameddig a felfázás időszakában vagyok jó lenne minőségesebb vizet fogyasztani nem csap vizet.
2018. júl. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Vegyek mentes vizet? Amúgy van kamilla tea, csalán, zsurló, és cickafarkfű is. Olvastam, hogy cickafarkfűvel lehet borogatni a hasat is. Meg ülő fürdőt is lehet csinálni. Iszom ezeket, plusz vizet rengeteget, érzem, hogy sokkal jobb, tőzegáfonyát is szedem, már alig fáj szerencsére. Nagyon megijedtem, mivel tapintással kiéreztem, hogy duzzadtabb a jobb oldalon. Még egy pár napig iszom, meg szedem a tőzeget, gondolom ártani nem ártok vele. Köszi.☺
2018. júl. 20. 07:51
 7/11 anonim ***** válasza:
Azzal nem ártasz, sőt hosszabb ideig is ihatod úgy még hatásosabb,hogy ne térjen vissza a gyulladás.Általában 10-14 napos terápiát javasolnak.A cickafarkfű is nagyon jó,azt is ittam meg az alahasmra pakoltam.Ha a folyadéktól jobb akkor valószínű nem olyan súlyos gyulladás.Nekem sajnos antibiotikumot is kellett szednem,mert nem múlt,hirtelen tört rám aciklus előtt és elég sok gondot okozott.Ha múlnak is a tüneteid a tőzegáfonyát ihatod továbbra is megelőzésként.
2018. júl. 20. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondoltam, hogy kb 2 hétig iszom ezeket. Nem mondom, hogy elmúlt, de nem feszít annyira, előtte a járás is nehéz volt. Meglátjuk mi lesz, ha nem múlik el, muszáj leszek elmenni. Mennyi idő múlva menjek orvoshoz, ha nem múlik el?
2018. júl. 20. 08:44
 9/11 anonim ***** válasza:
Pár nap múlva azért menj el ha nem múlik.A járás nekem is nehéz volt alig tudtam a gyógyszertárba is elmenni fájdalomcsillapítóért a saját lábaimon.Nekem a terépia sokat segitett, a vizelet is vékony csikban folyt előtte meg nehezn is indult.
2018. júl. 20. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a hasznos válaszokat, 1000 hála. Max egy hetet várok, ha nem múlik, rögtön elmegyek.
2018. júl. 20. 10:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!