Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mammográfiáról mi a véleményetek?

Mammográfiáról mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
2018. júl. 18. 12:23
 1/10 anonim ***** válasza:

Milyen szempontból?

Élmény vagy vélemény?

Még nem voltam, nem vagyok abban a korban és nem volt semmi problémám, ami miatt menni kellett volna.

Az érzéseim vegyesek. Jó, mert sok ismerősömnek is így vették észre, hogy gond van.

Viszont több tanulmány is kimutatta, hogy a rendszeresen, minden évben érő sugárzás, akár oka is lehet a daganatok kialakulásának.

Én inkább UH-ra mennék, ha lehet majd választani.

2018. júl. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Első: hiába mész uh-ra, bizonyos kor felett az emlő szerkezete nem vizsgálható rendesen uh-val, csak röntgennel. És ugyanez visszafelé is igaz: bizonyos kor alatt csak uh-val vizsgálható normálisan.
2018. júl. 18. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
2: Mammomgráfia után, ha valami gond van, mindig elküldenek UH-ra. Nyilván azért, mert ott jobban látható.
2018. júl. 18. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%

"Hangsúlyozni kell, hogy 35 éves kor felett az ultrahangot csak mammográfiát kiegészítő vizsgálatként használjuk, mert olyan kisméretű és olyan jellegű elváltozást keresünk a mammográfián, amit ultrahanggal nem látunk."


Egy radiológust idézve.

2018. júl. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én meg a gyakorlatot mondom. Sajnos volt több nőnek is a környezetemben problémája. Mindegyiküknél mammográfia után jött az UH megerősítésnek, pontosításnak.

Nyilván egy radiológus nem az UH-ot fogja népszerűsíteni :D

2018. júl. 18. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Az uh csak kiegészítö vizsgàlat,ha màr van Damme.A mammográfia pedig még a kialakulóban lévő,tapintàssal sem érezhetően is kimutatja.Nekem azt mondta tavaly a hölgy,mikor mondtam hogy érzem ezt azt mirigyeket,hogy ha daganatot éreznék ,azt az előző felvételek màr kimutattàk volna.
2018. júl. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

"Nyilván egy radiológus nem az UH-ot fogja népszerűsíteni :D"


Miért, szerinted az UH-t ki végzi? A mammographia kisebb daganatot kimutat, mint az UH.

2018. júl. 18. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Akkor az hogy lehet,hogy ismerősömet mammográfia után küldték UH-ra (jelentéktelen árnyék miatt biztos a biztos alapon,majd egy év múlva hívták vissza UH-ra)?Amikor visszament UH-ra,azt mondták,hogy előbb mammográfia,utána UH.A mammográfiát negálta,az UH jó volt,majd 2 év múlva kell menni mammográfiára.Ez zavaros,mert amikor először ment azt mondták az UH mond biztosat,most pedig szerintük bánhatja,hogy nem engedte,mert a mammográfia a biztosabb.
2018. júl. 20. 10:46
 9/10 anonim ***** válasza:

Mammográfiás centrumban a mammográfiás licenszvizsgát letett radiológus szakorvos vizsgál.

A vizsgálat menete: 35 felett mammográfia, a szakasszisztens kérdez, tapint, ő az orvos "szeme". Ha szűrésre jött a hölgy (azaz 45-65 között panaszmentesen, beutaló nélkül), akkor telefonon vagy levélben visszahívjuk kiegészítő vizsgálatra. Ha panaszos és úgynevezett klinikai "kivizsgálós" napon jön, akkor aznap megtörténnek a további vizsgálatok.


Komplex vizsgálat történik. Az orvos megnézi a felvételeket, ha szükséges, kér még nagyítást (nem elegendő csak az egérrel ránagyítani a képre, speciális nagy felbontású felvétel kell). Eztután behívják a nőt az uhba, az orvos kikérdezi, megtapintja, uh, ha szükséges, mintát vesz. A lelet mindezeket tartalmazza, és van vélemény és javaslat is. Az orvos kezét-lábát ráteszi, amíg biztosan meg nem tudja mondani, van-e baj.


Az emlőrák fiatal korban előfordul, hogy nem látszik mammográfián, de uhval igen. Emlőalkattól függően 35 körül fordul a dolog, ezután a mammográfia a jobb felfedező eszköz.


Van mindennel látszó, nekem "egyszerű" daganat. Van, amelyik tapintható, rtgnel csak egy köd, uhval picit hangárnyékos, érzed, hogy gáz van, ekkor jön az mr és a mintavétel.


Van, amikor apró meszesedések vannak, ami uhn nem látszik, vagy ha igen, az már nem jó jel.


A női emlők sem egyformák, van, amelyik mammográfián áttetsző, de uhval csak úgy gyúrom a sok zsírt és simán elhagyhatok a mammográfiás kép ismerete nélkül egy kis daganatot.


A mammográfián észrevett dolgokat uhval keressük fel és veszünk mintát. Létezik rtg célzott mintavétel is, de az jóval bonyolultabb.


Természetesen mindenkinek jogában áll nem kérni a mammográfiát, ilyenkor aláíratom a pácienssel.

Előfordult nem egyszer, hogy magánban elment a nő uhra, ott nem látszott semmi, fizetett, aztán nálunk kiderült, hogy nagy a baj, mintát is kellett venni. Az uh leletre ráírják, hogy mammográfia nélkül nem teljes értékű, aztán csóközön.


Tehát ne sejts gonosz szándékokat amögött, hogy kit mikor mivel vizsgálunk. Megvan annak a miértje, szakmai protokoll által szabályozott rendje. Célunk az, hogy pici korában felfedezzük a rákot, amikor még könnyű vele elbánni.


Mammográfus

2018. júl. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Voltam mammográfia vizsgálaton, mert a családban előfordult emlőrák.

Visszahívtak kiegészítő vizsgálatra, holnap megyek.

2019. jún. 5. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!