Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygombát mennyire esélyes,...

Hüvelygombát mennyire esélyes, hogy a partner okozza?

Figyelt kérdés
Nemrég lett új partnerem. Fogamzásgátlót szedek amúgy is, szóval gumit nem használunk. Egy hete szexeltünk először és tegnap óta viszketek és egyéb hüvelygombára utaló tüneteim vannak. Eddig még sose volt, lehet, hogy miatta van? Vagy ez független? Nőgyógyászhoz nem tudok menni, mert pár órája megjött.
2018. júl. 22. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%
99% hogy miatta van
2018. júl. 22. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

A hüvely nornál esetben megbirkózik mindennnel, de lehet, hogy alapjában véve több benned a candida gomba, ami lehet gyengébb immunrendszer következménye is.

Ez egy népbetegség. Olyanok is szenvednek a tüneteitől, akik nem is gondolnák.

Szerintem ilyenkor elég a partneredről átkerült candida mennyiség is ahhoz, hogy túlszaporodjon, mert lehet, hogy ezidáig is csak éppen hogy megbirkózott vele a hüvelyed.

2018. júl. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Második válaszoló, köszönöm a gyors és részletes választ! Ez azt jelenti, hogy a jövőben is megismétlődhet ha esetleg gyengébb lenne az immunrendszerem? Alapból amúgy szedek vitaminokat, de most sokat voltam nála és nem vettem be, lehet, hogy ez az oka, ment a zöld kéz!
2018. júl. 22. 21:06
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Pizza, tészták, péksütik, cukrozott processzált gyorskaják, adalékanyagok...stb, ezek mind hozzájárulnak a candida szaporodásához, ugyanis ezekkel táplálkozik.

Így aki nem él egészségesen, sokkal nagyobb esélyt ad az elszaporodásának.

2018. júl. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

akár totál rand is kijöhet, mivel mindenkiben jelen van a candida, és ha gyengül az immunrendszered (lehet éppen küzd vmi betegséggel, csak nincs tünete) kijöhet. nagyon sok mindentől változhat a hüvelyed ph-ja, és így kijöhet "magától is".


persze lehet, hogy a partnered borította fel az egyensúlyt, tőle jött a fertőzés, de nem biztos.


nekem pl ha nem nedvesedek kellően, vagy kiszáradok szex közben, és kidörzsölődik a hüvelyem is ki tud ettől jönni..

2018. júl. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen

Ilyenkor kezelje Ő is magát

Mert csak vissza fertőz

24N

2018. júl. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szaga milyen?


Hal vagy kovászos uborka?

2018. júl. 22. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Nincs szaga
2018. júl. 22. 22:18
 9/12 anonim ***** válasza:
Menstruáció után menj el dokihoz, mert nem csak gombás fertőzésed lehet. Nagy eséllyel az van, de jobb biztosra menni. Írass fel valamit a partnerednek is. És mostantól a kezelés végéig tilos a szex, valamit mindenféle nemi érintkezés.
2018. júl. 22. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:
100%

Én is pont a hüvelygombával küzdök most! Nemrég lett egy új partnerem, újra elkezdtem szexuális életet élni, és rögtön ki is jött (életemben először). Viszont valszeg nem a páromtól kaptam, hanem a glicerines síkosítótól.

Sajna a legtöbben van, akármelyik márka is. A glicerin pedig egy szénhidrátfajta, vagyis gyakorlatilag táp a Candidának. És az a vicc, hogy patikában vettem direkt hüvelygomba megelőzésére való intim mosakodót (Beliema), és kiderült, hogy még abban is glicerin van, és újra kijött rajtam. Újjé...

Amúgy a nyár sem segít rajta, sajnos ilyenkor sokkal gyakoribb a hüvelygomba, mert a Candida imádja a sötétet, meleget és nedveset... A hüvely ilyenkor paradicsom neki sajna.

Emiatt sokan használnak hüvelyflóra-erősítő kúpokat nyáron. Én még nem próbáltam őket, de el fogom kezdeni. Bármelyik drogériában vagy patikában lehet őket kapni, van csomó fajta. (Pl. Gynoflor, Gynophilus, Beliema kúp) Kíváncsi leszek!


29/N

2018. júl. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!