Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fogamzásgátló tablettától...

Fogamzásgátló tablettától lett már valakinek ilyen problémája? Hogyan sikerült megoldani?

Figyelt kérdés

Nem tudtam pontosan melyik kategóriában tegyem fel a kérdésemet, remélem itt választ kapok rá. Tavaly októberben kezdődtek a menstruációval kapcsolatos problémáim; rendszertelen volt, de olyan szinten, hogy volt hogy 2 hónapig nem jött, aztán pedig 2 hetente. Illetve emellett aknés lett az arcom, de mást nem tapasztaltam. Ezt megelégeltem és elmentem februárban nőgyógyászhoz és igazából minden vizsgálatot megcsinált becsületesen, még hormonpanelt is, de semmi konkrétum nem derült ki, ezért természetesen a fogamzásgátló tabletta volt a megoldás. Amit a mostani fejemmel sosem szednék be, hiába már egyszer megjártam vele 19 éves koromban, de nem tudtam mihez kezdhetnék az arcommal és nem volt állapot ez a rendszertelenség sem, illetve úgy tűnt körültekintően választotta ki a doktornő a gyógyszert, ezért elkezdtem szedni amit felírt. 2 hétig nem is volt semmi gond, viszont utána olyan szintű falásrohamok jöttek rám, hogy alig tudtam uralkodni magamon, pedig addig nagyon keveseket ettem, mindig is vékony voltam (170cm/53kg) és nem voltam nagyétkű. De úgy voltam vele, hogy majd helyreállnak a dolgok, úgyhogy szedtem tovább. A falásrohamok kicsit alábbhagytak, de egyre több édeset kívántam, illetve folyton fel voltam puffadva, nagyon ödémásodtam és a fejem is fájt. Visszamentem az orvoshoz, aki azt mondta, hogy ennyi idő után nem válthatunk másikra, szedjem tovább. 2 hónap szedés után feladtam, mert egyszerűen nem bírtam már azt, hogy állandóan éhes vagyok, ingerült, a libidóm nulla és az arcom sem javult, csak a menstruációm állt helyre, ami igazából nem is az, hanem megvonásos vérzés. De a lényeg az egészben az, hogy még így is híztam 6 kg-mot, hogy próbáltam visszafogni az étvágyam. Szinte az összeset a fenekemre, a csípőmre és a combjaimra, valamint narancsbőrös is lett emiatt. :( Ennek már vagy 3 hónapja, hogy abbahagytam és fogytam is 4 kilót, de a narancsbőr megmaradt és tiszta lötty a combom, pedig sportolok és egészségesen étkezem. A felsőtestem már nagyon durván vékony és csak tovább fogy, ennek ellenére a combom pedig csak nagyon lassan, szinte alig látható, centiben mérhető egyedül, de az sem akkora változás. Nem tudom elfogadni, hogy normális alakom volt és a fogamzásgátló tönkretette. Természetesen azóta sem tökéletes a menstruációm, viszont nagyon odafigyelek az étkezésemre és legalább lett benne rendszeresség, valamint nincsenek ezek a borzasztó mellékhatások. Akinek szintén okozott narancsbőrt, illetve körte típusú hízást, hogyan kapták vissza az eredeti alakjukat?


Köszönöm annak, aki végigolvasta ezt a regényt és annak is, aki válaszol. És nem kérek olyan válaszokat, hogy a fogamzásgátlótól nem lehet hízni, csak ha folyton zabálsz, stb. Esetemben hiába sokszor visszafogtam magam, mégis így alakult, szinte észrevétlenül átalakult az alkatom. :(


23/N


2018. aug. 13. 18:37
 1/3 anonim ***** válasza:
Endokrinológus. Oké, a fogamzásgátló felbolygatta, de itt alapvetően hormonproblémáról beszélünk, az biztos. Hagyd a nőgyógyászt, endokrinológust kellene ezzel felkeresned, végül nekem is szakember segített az arányos fogyásban, mert a hormonjaim miatt nem ment, de én pl csak combról fogytam, felsőtestről semmit. Amit fentebb írtál, falásrohamok, nulla libidó, hízás, stb betudható a fogamzásgátlónak, azt viszont nem értem az orvos miért nem hajlandó váltani, ha az egyszer rosszul vagy tőle. Nekem is, az első 3 fajta megkeserítette az életemet, állandóan hánytam, de rengeteget ettem, szinte a létező összes mellékhatás kijött, végül egy negyedik lett jó. Az aknénak idő kell, sajnos van hogy fél év is a látványos javuláshoz. A gyógyszertől hízni nem lehet, de amilyet étvágyat csinál attól annál inkább. De ha ilyen nehezen megy a fogyás, ha eddig jó alakod volt, akkor szerintem valami más áll a háttérben. Nem írtad hány éves vagy, de a rendszertelen menzesz szintén nem valami jó dolog, érdemes lenne kivizsgáltatni, durva hogy így hagytak még ha jó is a laborod. Bocsi ha kicsit keszekusza lett a válasz, és inkább saját tapasztalatból áll, de szerintem tényleg endokrinológus lehet a megoldás.
2018. aug. 13. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Igen, hormonzavar, szárazság, libidó nulla, stb, úgyhogy abba is hagytam fél év után.
2018. aug. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Pajzsmirigy alulműködés :(
2018. aug. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!