Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy szervezzek programot, ha...

Hogy szervezzek programot, ha nem tudom mikor jön meg?

Figyelt kérdés
A menstruációm nagyon egyenletlen. 13 éves korom óta megvan, és kb úgy, hogy 2-3 hónapig 15-én, aztán hirtelen 28-án, stb...vegyük például, hogy most júliusban igazából 2x jött meg, egyszer 2-án, egyszer 26-án...most meghívtak medencés buliba 25-ére. Szívesen elmennék de most nem tudom mit mondjak a szervezőnek, hogy megyek-e vagy nem...tampon nem jöhet szóba, nem bírom elviselni. Ötletek? :/ 16L

2018. aug. 21. 10:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló okokból érdemes megtanulni a tampont használni. Én is ilyenek miatt tanultam meg, bár a mai napig nem szeretem, pedig már jócskán felnőtt vagyok. Ha nem muszáj, betétezek, ha muszáj, akkor is a legkisebbet használom. De legalább van alternatíva, ha úgy alakul. :)

Meg ne parázz rá, simán lehet, hogy meg se jön. :) Fogadd el bátran a meghívást! Ha nagyon vacakul vagy, max lemondod.


(Plusz tipp: ugyanilyen voltam kamaszkoromtól, mint te. Elég durva pajzsmirigyprobléma volt a háttérben, ami valahogy rejtve maradt kamaszként. Érdemes lenne kivizsgáltatni, nincs-e nálad hasonló gond, később rosszabb lesz.)

2018. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

fogadd el a meghívást, mondd hogy mész. ha esetleg megjön addigra, szólj hogy neharagudjon de megjött, ha ezt nem szeretnéd mondani: nem érzed jól magad, gyomorrontás hasmenés ilyesmi. vagy ha meg is jön, elmehetsz, max nem furdesz.


a tamponra kitérve: ha jól van felhelyezve, nem érzed. minivel kell probalkozni elsőre. sokszor volt nekem is eleinte, hogy éreztem mikor leültem, felálltam, mozogtam. feljebbtoltam és már nem is éreztem.

2018. aug. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
68%
Én már vagy 15 éve tampont használok, viszont soha nem fürödnék vele. Nem akarnék kellemetlen helyzetbe kerülni, plusz a fertőzésveszélyt is kerülöm (ilyenkor sokkal nagyobb kockázatnak van egy nő kitéve). Viszont simán elmennék a helyedben, lehet meg sem jön, vagy ha igen, hát nem fürdesz csak napozol.
2018. aug. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Neked csupán annyi a bajod, hogy nem tudod, hogyan kell a ciklust számolni. Senkit nem érdekel, hányadikán jött meg. Számold meg, hány nap telik el két egymást követő menstruációk első napjai között. 21-40 nap között normális ez a szám. Ha júliusban megjött 2-án és 26-án is, akkor 24 napos volt a ciklusod.
2018. aug. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Eddig nem volt pajzsmirigyre utaló problémám, de lehet akkor majd megbeszélem anyával, vigyen el kivizsgálatra.

Mindenesetre szerintem elfogadom a meghívást, de ha megjön nem megyek el, majd kitalálok valamit. Azt hogy csak napozni elmegyek nem merem kockáztatni, lesznek fiúk is, és félek hogy "viccből" bedobnak a vízbe vagy valami, értitek.


Utolsó: Köszönöm neked is, és én értem is, de ha akkor a ciklusaim 24 naposak lennének, már meg kellett volna jönnie, de nem jött ^^'

2018. aug. 21. 12:46
 6/6 anonim ***** válasza:
Nézd meg, hany naposak voltak az elmúlt 1 évben a ciklusaid, aztán számolj átlagot. +/- 1 hét csúszás bőven belefér, nem vagyunk gépek. Természetesen fogadd el a meghívást. Ha megjön, akkor vagy tampont használsz, vagy nem mész vízbe.
2018. aug. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!