Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » 17 éves vagyok, kb.4 éve jött...

17 éves vagyok, kb.4 éve jött meg először. Korábban is volt már, hogy kimaradt egy-két hónap. De most nyáron rendesen megjött, majdnem pontosan, viszont ahogy elkezdődött a suli, nem jött meg. Ez lesz a 3. hónap, hogy kimarad. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy ez nem normális, és el kéne mennem orvoshoz, de nem merek:D

Emellett szőrösödési problémáim vannak. Olyan helyen erős, ahol nem kéne (pl. köldök alatt, comb, végbélnyílásnál nagyon, és kb. 5-6 szál az államon). Hormonális problémára gondolok. Szerintetek?

Korábban olvastam arról, hogy a vérzés a stressz miatt is kimaradhat, sőt, bármilyen lelki dolog miatt. Lehet, hogy ez van a dologban. A szőröket meg azzal is lehet magyarázni, hogy már 6. óta borotválom. (Mondjuk logikus, hogy az államat nem... :S)

Ajj, nem tom... segítsetek!


2008. nov. 3. 14:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Első hallásra: Sok a férfi hormonod. Én mégiscsak elmennék a dokihoz, aki felír hormonális készitményeket, és ezekkel a menstruációd is normanizálodni fog, meg a szőrősődésed is csökken.
2008. nov. 3. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Mindenféleképpen a háziorvoshoz menjél el, mert a szőrösödés az hormonális dolog, emiatt is ki maradhat a mensid.

A lelki, fizikális élet és a stressz is befolyásolja a mensid.

Hogy 6. oszt. korod óta borotválod, semmit nem befolyásol, kb. én is akkor kezdtem a lábamat, meg a hónaljamat, és nem azt vettem észre, hogy egyre szörősödött, hanem hogy egyre kevesebb nőtt vissza.

Én szerencsés vagyok. Mondjuk én 5 hónapja szültem meg a babámat, emiatt én is egy picit féltem, hátha felborult bent valamilyen hormonháztatás, de szerencsére nem.

Ezzel nem azt akartam írni, hogy te is szüljél, mert 17 évesen nem ez a dolgod, én 23 éves vagyok, csak a tapasztalatomat írtam le!

Remélem tudtam valamennyit segíteni!

Ne félj az orvosodtól, segíteni fog neked! Keresd fel nyugodtan, nem lesz semmi bajod, csak megmondja mitől lehet ez. Vérvételre kell csak számítanod, az meg nem fáj annyira.

Szia Andi!

2008. nov. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat.

Elmennék én a háziorvosomhoz, de olyan kellemetlen erről beszélni... És ha azt kéri, hogy mutassam meg? Biztos, hogy nem fogom:D Születésem óta ismer... Tök ciki lenne.

2008. nov. 3. 14:47
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz elmenni a háziorvoshoz, akkor menj el a bőrgyógyászhoz a szőrödödés miatt! Szerintem is a sok férfi hormon lehet, de az is lehet, hogy pajzsmirigyed nincsen rendben. Mondjuk én is a háziorvoshoz mennék elsőnek, ő majd elküld vérvételre és majd felirnak valami fogamzásgátlót, ami beállítja a mensid és kiküszöböli a férfi hormonokat. Én is ilyet szedek, de én a pattanásaim miatt, mert azokról is a férfi hormonok tehetnek :P
2008. nov. 3. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!