Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Akkor ezt most hogy kell...

Akkor ezt most hogy kell szednem (Klion tabletta)?

Figyelt kérdés

Nőgyógyásznál voltam, de annyi információt zúdított rám, hogy belezavarodtam.

Kaptam egy tíz darabos hüvelykúpot, illetve kenőcsöt. Az rendben van, hogy ezt addig használom, amíg el nem fogy.

Ha jól érfelmezem, a Klion 250mg tabletta valamiféle antibiotikum, a dobozra ráírták, hogy 2x2. Ez azt jeleni, hogy reggel és este is kettőt kell szedni? Húsz szemes, tehát öt napig, a hüvelykúpot pedig tízig?


Másik kérdésem, hogy hüvelygombám van, és méhszájsebet fagyasztanak le egy hónap múlva. Az orvos azt mondta, hogy nincs szex addig. Ezt a gyógyszer szedésének időtartalmára értette vagy az egy hónapra? Illetve a barátomat nem kellene kezelni?



2018. aug. 27. 14:10
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
11%
Csak egyetlen kérdés: hány ezer éve hanyagolod el ennyire magad? Hány embert fertőztél már meg?
2018. aug. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Azt hiszem semmi okod ítélkezni. Egy éve voltam szűrővizsgálaton, akkor nem látszott semmi, leletben nem szerepel. Nem volt semmilyen tünetem, viszont az éves vizsgálatot nem hagytam volna ki.

Egyetlen egy partnerem volt eddig.

2018. aug. 27. 14:18
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Igen, a Klion antibiotikum, reggel és este két-két tablettát kell bevenni. 5 nap a kúra. A párodat is kéne kezelni, a kenőccsel, amit kaptál, 10 napig. Méhszájseb esetén pedig ajánlatos kerülni a nemi életet, legalábbis a hüvelyi behatolást. Vannak alternatív lehetőségek.🙂
2018. aug. 27. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
3%

2 Egy év alatt te ezt nem szeded össze. Több év masszív elhanyagoltsága kell ahhoz, hogy ez igy egyetlen emberben jelen legyen.


Ráadásul az átlag Klion szedés 2x1 tabletta, és te a maximumot kaptad+ott a méhszájseb, +a gomba.


Szóval ezt nekem nem magyarázod meg. Nem véletlenül kérdeztem.


Ezekből egyetlen egy is (méhszájseb nélkül) elég 3-5 évente 1x. Nem hogy a 3. egybe.

2018. aug. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
7%

*Egy éve voltam szűrővizsgálaton, akkor nem látszott semmi, leletben nem szerepel.


Nem is fog, mert külön vizsgálat kell rá.

2018. aug. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm második válaszoló a hasznos segítséget :)


Csak azt nem értem, miért hazudnék egy anonim oldalon. Megsúgom, hogy nincs másfél éve, hogy nemi életet élek.

Innetől kezdve azt hiszel amit akarsz, részemről érkezett információkban igazat mondtam.

2018. aug. 27. 14:28
 7/16 A kérdező kommentje:
Úgy értettem, hogy nem látta a méhszájsebet tavaly ilyenkor (ergo gondolom nem is volt), illetve nem volt panaszom, vizsgálatkor ő mégis látott gombafonalakat (szerepel a leletben).
2018. aug. 27. 14:31
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A 2x2 azt jelenti igen, hogy minden nap reggel és este is két-két szemet kell bevenni.

A hüvelykúpot addig, amíg el nem fogy.


Viszont számomra nem világos, hogy egy hüvelygombára mióta kell 5 nap per os Klion kezelés, plusz 10 nap hüvelykúp és még krém is? Ráadásul ilyen bika dózisban?

Ha ez egy szimpla gomba, akkor ez a kezelés finoman szólva is túlzás.

Mondjuk lehet, hogy nem gombád, hanem bakteriális vaginózisod van, arra indokolt lehet ekkora adag gyógyszer, bár egy sima 6 darabos Fluomizin kúra is elintézné nagy eséllyel, de mindegy.


Egyszerűen számomra hihetetlen, hogy semmi panaszod nincs, és mégis ennyi gyógyszert kelljen rá használni...Ha eddig nem volt bajod, ennyi szar után biztosan lesz.


A méhszájseb meg nem igazi seb, amennyiben nem okoz panaszt, nem igényel kezelést sem.


Magánorvosnál voltál?

2018. aug. 27. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Nem, tb által támogatott rendelőben voltam.

A leleten az áll, hogy: hüvelyben fluor, vegyes flóra, gombafonalak

Dg: kolpitis, erosio port.ut.

Tehát ő sok hüvelyi folyást látott, ami ebben a hónapban tényleg több volt mint az általában szokásos,ezt említettem is neki.

2018. aug. 27. 14:45
 10/16 A kérdező kommentje:

Viszont nem viszketett, ezért nem gondoltam erre. Múlt hónapban szedtem antibiotikumot, és valószínűleg az sem segített az állapoton.

Fájdalom sem jelentkezett egyszer sem.

2018. aug. 27. 14:47
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!