Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Enyhébb nőgyógyászati, kelleme...

Enyhébb nőgyógyászati, kellemetlenséget, kisebb fájdalmat okozó tünetekkel is fel kell keresni a szakorvost?

Figyelt kérdés

Menstruácíókor erős görcsöket tapasztalok és egy éve a köztes időben is vannak enyhébb, hirtelen jelentkező, az alhasat vagy a petefészkeket érintő görcseim, fájdalom.

Az augusztusi menszeszem két nap után szinte elmúlt, kevesebb mennxiségű vérzés jelemezte. A szeptemberit viszont az első 3 napban jóval nagyobb mennyiségű vérzés jellemezte, és míg teljesen elmúlt s menstruáció, 1 hét is eltelt.



2018. szept. 13. 01:41
 1/2 anonim válasza:

Mindenképpen, tekintve, hogy a nagyobb problémák is kisebb tünetekkel kezdődnek.

De ha nem ad kielégítő választ az orvos, javaslom, keres fel egy magánt is, vagy más sztk-s, de megbízható és lelkiismeretes orvost, mert a magán sem mindig jó sajnos.

Én már egy hónapja vérzek pár napos megszakításokkal, és mikor először mentem orvoshoz, lerendezett annyival, hogy ultrahang rendben, akkor a fogamzásgátló mellékhatása (ami egyébként kapásból nem is a fogamzásgátló hatása miatt ett felírva évekkel ezelőtt, hanem hogy a megbolondult vérzésemet helyrerakja).

Aztán egy másik orvos által kiderült, hogy valószínűleg a pajzsmirigyemmel van probléma. Azt még csak következő konzultációnál fogom megkérdezni, hogy függ össze a kettő, de a lényeg az, hogy ha bajod van, még ha kicsi is, az orvos számításba vegyen minden eshetőséget, mert olyan dolog miatt is lehetnek bizonyos tünetek, amire nem is gondolnál.

Szóval menj, mindenképp, tájékozódj az ottani orvosokról, hogy kik a legjobbak, és próbálj akkorra időpontot kérni, amikor ők rendelnek. Nem tűnik nagynak a baj, de pont emiatt szokott nagyobbá válni ha komoly, mert az apróbb dolgokkal nem járnak orvoshoz az emberek. Amúgy is, évente nem árt egy rákszűrés, legalább letudnád azt is egyúttal.

2018. szept. 14. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod :)


Év elején ezekkel a tünetekkel már voltam orvosnál, a rákszűrés eredménye jó lett, de felmerült az endometriózis gyanúja - tudom a tényleges diagnózis csak műtét által derülhet ki vagy ha cisztát okoz.

Jobbulást kívánok, remélem a te esetedben is találnak megoldást.

2018. szept. 14. 21:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!