Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nem rendszeres a menstruációm!...

Nem rendszeres a menstruációm! Miért van ez? 18/L

Figyelt kérdés
Szűz vagyok és már 14 éves korom óta menstruálok.Eddig mindig rendszertelen volt. Volt hogy heteket késett,volt hogy meg sem jött.Most is ez történt,mert 1,5 hónapot késett majd megvolt 6-7 napig , és a hónapvégén még egyszer megjött de nem akar elmúlni. Már hetek óta megvan csak pár napra "csillapodott" amikor már szinte nem volt semmi,de most megint intenzívebb. Általában hosszabb az átlagnál a menstruációm. Mármint nem 5-6 napot van meg. Arra gyanakszom hogy a hirtelen jött terhelés és stressz okozta.Meg hogy a 1,5 hónapos késést most bepótolja a szervezetem.

2018. szept. 13. 20:06
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Menj el dokihoz inkább ő majd megmondja.
2018. szept. 13. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim válasza:

Szia.

Nagyon sok minden állhat a háttérben. Pajzsmirigy problémák, hormonzavar (túl sok/kevés hormon, férfi hormon túltengés), pcos, agyalapi mirigy alul működése, a túl sok stressz (bár attól inkább kimaradni szokott), helytelen étkezés, mozgáshiány és még sorolhatnám.

Nekem majdnem egy évig nem jött meg. Most 9-én megjött és borzalmasan szenvedek vele, az ágyból nem tudok felkelni annyira fáj a hasam. Ha mégis felállok pár lépés után elkezdek szédülni és majdhogynem elájulok. Pcos-em van. Amiről már vagy 4-5 éve tudok, csak nem jártam utána, nem vizsgáltattam ki és probáltam nem foglalkozni vele. Gondoltam ugyse lehet belőle túl nagy baj. Nem hiányzott az, hogy minden hónapban szenvedjek a menstruáció miatt és aggódjak az egyéb kellemetlen helyzetek miatt.

Ma vettem a bátorságot, hogy elmenjek nőgyógyászhoz. Semmi biztatót nem mondott. Azonnali vérvételre küldött, ultrahang, cukor vizsgálat, stb...

Most ott tartok, hogy tudatták velem, hogy borzalmas állapotban vannak a petefészkeim, amik nem akarnak rendesen működni, sőt...lb egyáltalán nem is működnek.. És lehet, hogy emiatt sosem leszek képes teherbe esni, sosem lehetek anya, mert lehet, hogy nincs épp/egészséges petesejtem... Amivel az a probléma, hogy egy tökéletesen müködő kapcsolatban élek, ahol feljött a baba téma... lassan lehetne próbálkozni vele... csak nem biztos, hogy erre valaha is képes leszek.

És ez azért van így, mert hülye voltam... inkább éltem a buliknak a szórakozásnak, a haveroknak. Minden fontosabb volt az egészségemnél és nem gondoltam bele abba, hogy lehet hogy emiatt a legnagyobb álmom veszíthetem el.


Ne haragudj, hogy ennyit írtam. Egyrészt azért írtam ezt le, mert gondoltam megosztom a történetem egy részét, hátha tanul belőle valaki és hátha segítek ezzel akár egy kicsit is.

Másrészt szerettem volna magamból egy kicsit kiadni ezt az egészet. És ezt a fájdalmat, amit az ellenségemnek sem kívánok.


Túl sok az opció és túl kevés az információ ahhoz, hogy bárki megmondja ennyiből a problémád okát.Azt tanácsolom neked, hogy minél előbb fordulj ezzel orvoshoz, nehogy nagy baj legyen belőle.

Lehet, hogy még csak nem állt be rendesen, de lehet bármi más oka is. De ezt itt senki nem fogja tudni itt megmondani neked.

Remélem tudtam valamennyit segíteni.


-A-

2018. szept. 13. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
0%
A megoldás: szeded néhány hónapig a doki által felírt fogamzásgátlót (szóval nőgyógyászhoz kell menned), az beállítja és "viszlát rendszertelen vérzés", "üdv rendszeres vérzés". Ennyi.
2018. szept. 13. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ketteske a falra festi az ördögöt. Ez annyira mocsadék dolog...
2018. szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
100%

"Ketteske" vagyok :D

Nem festek semmilyen ördögöt a falra. Elmondtam azt ami velem történt. Hátha tanulnak az én hibámból.

De az egésznek a lényege akkor is az, hogy mindenképp orvoshoz forduljon.

Lehet, hogy semmilyen baj nincs a háttérben és remélem, hogy tényleg nincs, de ettől függetlenül számba kell venni bármilyen lehetőséget és nem pedig téveszmékben kell élni azzal, hogy csak nincs beállva rendesen és majd 1 2 hónap fogamzásgátló szedés után semmi baj nincs. Mellékesen megjegyzem még azt is, hogy lehet hogy a foggátló beállítja a menstruációt, de az még nem jelenti azt, hogy csak ennyi lett volna a baj (mert sok esetben csak tünetmentessé teszi az embert)

2018. szept. 13. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Szerintem nincs semmilyen "falra festi az ördögöt". Még az a gyanú maradt bennem amit említettem hogy a kimaradt hónapokat pótolja be most. De ettől független megeshet hogy komoly baj van a háttérben. Nem kell rögtön erre következtetni de jó ha tudjuk hogy nincs baj.Még most várakozok,aztán lehet nem lesz semmi baj.Ettől független majd egy nőgyógyász felkeresése nem ártana.
2018. szept. 14. 10:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!