Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Elkezdenem szedni a fogamzasga...

Elkezdenem szedni a fogamzasgatlot, de elfelejtettem megkerdezni valamit?

Figyelt kérdés

felirattam,mostmar varom a kovl. mentruaciom h elkezdhessem szedni,viszont amit elfelejtettem megkerdezni a nodokitol az az,hogy a tabink be vannak osztva napokra,pl. ha a menstruaciom nem hetfon jon meg mint ahogy kezdodik hanem kedden akkor a kedditol kezdjem szedni a 21 tabit?

Es abban a 7napban is ved a tabi amikor ki kell hagyni?


2010. jún. 22. 17:09
 1/6 anonim ***** válasza:
sorban kell szedni,nem a másodikkal kezdeni. igen véd akkor is
2010. jún. 22. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy van benapozva, hogy H K Sze Cs, P, stb.?

Mert ez elég meglepő. A betegtájékoztató elvileg tartalmazza, hogy a mensi hányadik napján kell bevenni az első szemet, és utána minden nap a következőt, amíg el nem fogy mind a 21. Akkor 7 nap szünet, amiben menstruáció szerű vérzésnek illik jelentkeznie. Ekkor is véd a tabletta. A következő levelet a 8. napon kell kezdeni.

Tehát nem a nap neve számít, hanem a menstruáció kezdetétől számolt száma. Én így tudom.

2010. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Igen, ha kedden jön meg akkor kedden kezded szedni. Nekem csütörtökön jött meg és akkor kezdtem. És véd a 7 napos szünetben is, de akkor jobb esetben úgyse csináltok semmit, mert megvan.
2010. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
a hétfő kedd szerda stb jelölések csak azt a funkciót szolgálják (ha egyfázisu a tabid-az összes szem ugyanolyan méretü és szinü) ,hogy még véletlenül se fleejtsd el bevenni. Ha kedden jön meg a menstruációd,akkor kezd a keddel.
2010. jún. 22. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
2. válaszoló. Szerintem ez gyógyszerfüggő. Én Belarát szedek, ezen hétfő, kedd, szerda...stb. van sorban, és addig szeded, amíg el nem fogy, és a következő levelet megint akkor kezded, amikor az előzőt. Tehát én mindig csütörtökön kezdem, és szerdán fejezem be. Általában vasárnap vagy hétfőn szokott megjönni. Nem tudom mit szed a kérdező, de szerintem akkor neki is a hét napjai vannak ráírva.
2010. jún. 22. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Karissat szedek

kosz a valaszokat

igen,megvannak a hat napjai rajta

es mar rajottem

koszi azert

2010. jún. 28. 12:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!