Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Méhnyakrák-szűrés csak szüzeke...

Méhnyakrák-szűrés csak szüzeken? Bővebben lent

Figyelt kérdés

Olvastam itt, hogy méhnyakrák szűrést azokon végeznek, akik már nem szüzek. De ha én már nem vagyok szűz, viszont csak egyetlen fiúval voltam még és azzal is gumival és semmi "baleset" nem történt, tehát sem előnedv, sem spermium nem került belém, úgyis van értelme a vizsgálatnak? Vagy így elkerülhető addig, amíg tablettára nem váltunk és konkrétan "bennem lesz", nem csak a gumival érintkezem.

Lehet buta kérdés, ezért az oltásokat légyszi hagyjátok. Azért kérdezem, mert érdekel rá a válasz, és jó lenne, ha segítenétek.


2010. jún. 22. 22:42
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha már voltál fiúval, azaz már járt pénisz benned, akkor már nem vagy szűz, ne is áltasd magad az ellenkezőjével.


Nekem az első méhnyakrák-vizsgálatokat kkor végezték, amikor még szűz voltam. Igaz, nem 15-16 éves koromban volt ez, mint manapság divat elveszíteni a szüzességet, hanem 20 fölött. De általában azt mondják, hogy a méhnyakrák-vizsgálatot akkortól érdemes évente végeztetni, amikortól aktív nemi életet él az ember, azaz az első közösülés után. Statisztikai tény, hogy a szexuális partnerek számával nő a méhnyakrák kockázata, az apácáknál pl szinte soha nem fordul elő.

2010. jún. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja, most esett le, hogy a gumira gondolsz. Igen, akkor is van értelme a vizsgálatnak, ha gumival közösültetek.
2010. jún. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. De akkor miért? Mármint ha óvszert használtunk? Akkor csak javasolt vagy ugyanannyira ajánlott, mintha rendszeres nemi életet élnék, mondjuk a gumi nélkül? Bocsi, tudom, hülye kérdések, de jobb megkérdezni, mint tudatlanul bele a világba...
2010. jún. 22. 23:02
 4/9 anonim ***** válasza:

A méhnyakrák egyik oda lehet a HPV fertőzés is, de ezt még mindig nem tudják biztosan, csak tippelnek. De az biztos a szexuális élet elkezdésével egyszerűen megnő a méhnyakrákos esetek száma, míg aki nem szexel (se gumival, se anélkül), annál gyakorlatilag nem fordul elő.


Nem fáj a vizsgálat, és évente csak egyzer kell elvégezni. ne félj tőle, tényleg meg se lehet érezni. Ez hozzátartozik a szexuális élethez. Plusz ezeket a kérdéseket felteheted az orvosnak is.

2010. jún. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod! És azt is, hogy nem néztél hülyének.
2010. jún. 23. 15:41
 6/9 anonim ***** válasza:

Méghogy nem fáj és mondtam a dokinak hogy szűk vagyok és most vagyok előszőr és olyan durva volt,hogy csak na,és fájt,mint az állat,igaz szűz vagyok,de ez sem érdekelte,hogyan lazzítsonmár az ember,amikor széttárt lábbakkal terpeszt más előtt és fém akaármit dugnak oda fel.Nem akarlak megijeszteni de infomálódj előbb az orvosról.

Ja és semmi nem kötelező csak ajálott

2010. jún. 23. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó: köszönöm a kommentet és hogy megosztottad velem/velünk a tapasztalatod. Nagyon sajnálom :( Az tuti, hogy piszkosul tud fájni...
2010. jún. 24. 18:00
 8/9 anonim ***** válasza:
Tényleg nagyon fontos hogy jó orvost találjon az ember,mert az jobban oda figyel,nem tárgyként kezel és úgy kevésbbé kellemetlen,és ha ügyes tényleg nem fáj,csak kicsit ciki.
2010. jún. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ugye azután véletlen se mentél vissza ahhoz a taplóhoz?
2010. jún. 24. 18:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!