Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hogy tudnám objektíven megálla...

Hogy tudnám objektíven megállapítani, hogy erős-e a menstruációm?

Figyelt kérdés

Ha valóban az, biztos, hogy probléma? (A kellemetlenséget leszámítva persze)


Egy ideje azt sejtem, hogy talán kicsit erősebb a normálisnak mondottnál.

Ugyanakkor mivel nincs viszonyítási alapom és mindig is ilyen volt, nem vagyok benne biztos,hogy ez probléma-e egyáltalán.

Mit tudnak ezzel csinálni,ha nincs kifejezett kiváltó oka? Tehát ha csak "alkatilag" vagyok ilyen. Vagy ilyen nincs? Mindig van ok? Amit tudok, hogy nálam nincs: mióma, endometriózis, vérzékeny sem vagyok. Tehát nem igazán van ötletem, hogy mi lehet kiváltó ok.

Fogamzásgátló tabletta lehet, hogy kordában tartaná?


2018. okt. 3. 11:14
 1/10 anonim ***** válasza:
Milyen gyakran cserélsz betétet vagy super tampont?
2018. okt. 3. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Gondolom ez másnak is így van, hogy vannak időszakok, amikor hirtelen beindul. (nekem jellemzően délelőtt) Az első három napban van olyan, hogy óránként akár rohanok a WC-re a legnagyobb nedvszívó képességű tamponnal. Az első éjszaka olyan, hogy emellé mindenképp kell betét is. De a többi éjszakám meg gyakorlatilag száraz.

5 napig szokott ténylegesen vér lenni és a 6., 7. nap pecsételés

2018. okt. 3. 11:21
 3/10 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam, hogy első napokban nincsenek fájdalmaim. De a 3. nap szokott lenni hirtelen görcsölésem (és akkor persze fel is erősödik a vérzés, alvadt vérdarabok is jellemzőek) Ez egy 2-3 óra és utána kezd enyhülni.
2018. okt. 3. 11:25
 4/10 anonim ***** válasza:

Ha az első 3 napon gyakorlatilag óránként kell cserélned,az tényleg soknak tűnik.

Nincs mindig oka,ha ennyire intenzív a vérzés.Egyszerűen ilyen a genetikád.Szülés után lehetséges,hogy változni fog,ha még nem vagy rajta túl.


A fogamzásgátló alatt nincs menstruáció,tehát nem tartaná kordában,hanem természetellenes módon,blokkolná azt,az meg nem megoldás semmire,sőt,még be is zavarhat a hormonrendszeredbe.

2018. okt. 3. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ez így mindenképp erős lenne, csak mivel nem egyenletes erősségű az a 3 nap sem, azért nem egyértelmű számomra.

Mindig elfelejtem megfigyelni miből mennyi fogy. De ha vesszük az ob. super tamponját: kb. abból a 16-os csomag fogy el. Ez az első 3 napban, utána meg lényegében egy vízzáró aljú tisztasági is elég.

2018. okt. 3. 12:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Én is supert használok belőle,a 16 db.az annyira nem tűnik vészesnek,ha elosztod 3 napra.Mondjuk nekem is világéletemben erősebb volt,csak most már jó ideje 2-3 nap alatt gyakorlatilag lezajlik az egész.

Nem hinném,hogy valamilyen kóros dolog lenne nálad.

2018. okt. 3. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Akkor megnyugodtam. Persze nem kellemes, azon a pár napon mindig WC közelben kell tudnom magam, mert bármikor érhet meglepetés. Irigylem azokat akik 4 nap alatt lezavarják az egészet és abból is csak egy nap igazán erős... De ezek szerint a mienk meg a másik még normálisnak mondható véglet. Jó, nem panaszkodom. Van aki meg úgy görcsöl, hogy a munkában is megbénítja. Ez legalább nincs.
2018. okt. 3. 12:41
 8/10 anonim ***** válasza:
Igen,így van,van aki még ennél is rosszabban éli meg ezeket a napokat.
2018. okt. 3. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Válts kehelyre. Sokan beszámoltak róla (köztük én is), hogy a használatával lerövidült a ciklus, ráadásul a vérmennyiség is csökkent. Korábbi 7-8 napos (2 nap erős, 2 nap gyenge, 2-3 nap barnázás) ciklusom 5 napos lett (2 nap vérzés, 3 nap barnázás). Nem tudom, mi lehet a tamponokban, betétekben, de nem sok jó.
2018. okt. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

:)

Igazából az van, hogy pont azt használok már évek óta.

Csak mivel a kehely még mindig kevesek által ismert, ezért próbáltam tamponra átírni a mennyiségeket a közérthetőség kedvéért.


De akkor te vagy az én emberem! :) Szóval az van, hogy én nekem a kelyhet is ki kell cserélnem az első napokban legextrémebb esetben egy, de max. 3-4 óránként és első este fel kell kelnem éjszaka közepén üríteni. (ez a nagyobb méretű)

Sajnos én nem tapasztaltam ezeket a pozitív változásokat. (Más szempontból viszont abszolút bevált. Nem bántam meg semmiképp sem a váltást)

2018. okt. 3. 13:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!