Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Ti folytatnátok a fogamzásgátl...

Ti folytatnátok a fogamzásgátló szedését ebben az esetben?

Figyelt kérdés
4 éve szedek fogamzásgátlót. Mindig a telefonom jelzett, ha be kellett vennem. Telefont váltottam és a hét nap szünet után elfelejtettem újra elkezdeni szedni, mivel az új telefon nem jelzett, így most 4 nap csúszásba vagyok. Kezdjem el így is szedni, nem lesz bajom belőle? Már terveztem szünetet tartani a szedéssel, mert sajnos fél éve nem kívánom a szexet és ki akartuk próbálni a párommal, hátha a fogamzásgátló okozza. Csak előttr beszéltem volna a nőgyógyászommal.. Ti mit tennétek a helyemben? 20/L

2018. okt. 5. 22:50
 1/5 anonim ***** válasza:
69%
Ne szedd.
2018. okt. 5. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
58%
20 évesen 4 év fogamzásgátló szedés... Te normális vagy? A "párodnak" sincs semmi esze? Biztos egy kis nyomi, nem pedig egy harmincas igazi pasi akit érdekelne is az egészséged, a közérzeted meg a szexuális életed is, nem csak a saját ürítési szükségletei!
2018. okt. 5. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Czigány Alexandra Sz válasza:
100%

Kedves előző kommentelő... Legyünk azzal tisztában, hogy nem mindenki a szex miatt szed fogamzásgátlót.. Lehet a menstruációs görcsök miatt szedni, mert enyhíti a pokoli fájdalmat, lehet az erős vérzés miatt szedni, lehet aknés/pattanásos bőr miatt szedni.... 17 vagyok, és 7éve szenvedek aknés bőrrel, mindennel próbálkoztunk már de semmi nem mulasztotta. 7évig bio módszerekkel kezeltük mert nem akartunk mesterséges anyagokat bevinni a szervezetembe, de mivel olyan súlyos volt a helyzet ezért nem segített, és aludni nem bírtam a fájdalomtól. Elkezdtem fogamzásgátlót szedni fél éve, és most van 1-2 pattanásom, néha 1-2 akné megjelenik de nem vészes, régen kb 50-60akném volt ha nem több... Ja hozzátenném h kb azóta nem vagyok kapcsolatban szóval a szex egyáltalán nem játszik... Szóval nem kell megjegyzéseket tenni, mindenkinek a saját teste, saját döntése hogy mire szedi...



Kedves kérdező! Szerintem kérdezd meg a nőgyógyászod, az a legbiztosabb minden esetben.

17/L

2018. okt. 7. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
41%

#2 én is kb azóta használok Nuvaringet mint a kérdező és nyugodj meg nem a párom kérte hogy "oda ürítsen" hanem egy kiszakadt gumi után én mondtam azt hogy jó, ezt az esemény utánis hercehurcát mégegyszer nem csinálom végig. Meg a földön fetrengős cunami menstruációmból csinál egy lightos görcs nélkülit.

Amúgy meg 30 fölötti "igazi férfiak" is tudnak hisztizni hogy jaj de ők nem akarják gumival, aki 20 évesen ennyire hülye az 40-re is az marad szóval akár el is takarodhatsz az "ezek a mai fiatalok" dumáddal.

Kérdező, én azt olvastam hogy néha érdemes szünetet tartani szóval ha rendesen védekeztek alatta gumival nem hiszem hogy baj lehetne.

2018. okt. 7. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
koszonom szepen a valaszokat! eredetileg a menstruacios fajdalmak ellen szedtem, de kozben lett a baratom, igy ugymond osszekotottem a kellemest a hasznossal. most akkor szunetet tartok es meglatom hogy birom a gorcsokkel. lehet hogy a szexualis gondjaim is elmulnak..
2018. okt. 7. 18:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!