Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Végbélrepedést, hogyan lehet...

Végbélrepedést, hogyan lehet gyogyítani? Van rá valamilyen modszer?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 10:32
 1/5 anonim ***** válasza:
vannak módszerek,de egyik sem igazán hatásos,csak a műtét,abból is a varrás,mert a kevésbé drasztikus "tágítás" nem nagyon segít.
2010. jún. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nagyon ritkán műtik. Nitroglicerin hatóanyagú kúppal vagy kenőccsel lehet csökkenteni a végbélizmok görcsét, ettől javulni szokott. Természetesen csak orvos írhatja fel. E mellé javasolt hámosító kenőcs használata, átmenetileg esténként egy-két evőkanál paraffinolaj elfogyasztása a székelés megkönnyítésére és alapvető a széklet rendezése, hogy se székrekedés, se hasmenés ne alakuljon ki. Ezen kívül állítólag sokat segít a végbélizmok tornáztatása és a meleg vizes ülőfürdő.
2010. jún. 24. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
első vagyok. az előző hozzászólónak igaza van,mindezeket a dolgokat végicsináltatja veled a doki,addig is szenvedsz,ezután pedig úgyis műtétre kerül a sor,mert sokszor sz.t se érnek. saját tapasztalat.
2010. jún. 25. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
koszonom a válaszokat.én is már pár dolgott megprobáltam semmi nagy sikerel.Két hete volt mutétem miatta kihuzták azt a részt ahol a repedés találhato kikaparták kezelték injekciozták legalábbis a doki ezt mondta meg,hogy most már rendbe kellhogy jojjek.De viszont csak 24 éves vagyok még gyerekem sincs félek,hogy majd ez miatt komplikáciojim lesznek.Még azt szeretném tudni,hogy ez idovel rendbe jonn vagy egy egész életen át végigkísér?
2010. jún. 26. 13:21
 5/5 A kérdező kommentje:
és még elfelejtettem most mivel mutétt után vagyok volt székleturítésem utána fájt egy picit félek,hogy nem segít ez semm de még bizom abban,hogy kevés ido telt el mutét után és ez vele jár..remélem idovel jobb lesz.Kaptam Doloproct krémet,hogy azzal kenyegesem meg fertotlenítos folyoszappant.
2010. jún. 26. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!