Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Anyósomnak tegnap a kórházban...

Anyósomnak tegnap a kórházban stroke-ot állapítottak meg. Ma telefonon érdeklődtem és az mondták hogy agyi inkfartusa is volt. Most nem tudom hogy most mi a helyzet. Stoke és agyi inkfartus is egyben? Vagy mi van?

Figyelt kérdés
2010. jún. 24. 20:49
 1/2 anonim ***** válasza:
én úgy tudom hogy az egy és ugyanaz.
2010. jún. 24. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

"Stroke"-nak nevezik az agyvérzést (egy ér "elszakad") is, és azt is, amikor egy érben vérrög keletkezik és emiatt az adott ér elzáródik (80%-ban ez történik és csak kb. 20%-ban vérzés az ok).


A következménye mindkettőnek ugyanaz: az adott ér ellátási területéhez tartozó agyszövet elpusztul, melyet "agyi infarktusnak" neveznek a kiváltó októl (vérzés vagy érelzáródás) függetlenül.


(Zárójelben: a klinikumban fontos elkülöníteni a két kórképet, mert az érelzáródást lehet "vérhígítóval" kezelni, de ugyanez a terápia vérzésnél meg is ölheti a beteget.)

2010. jún. 24. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!