Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygomba menstruáció alatt...

Hüvelygomba menstruáció alatt - folyás nélkül?

Figyelt kérdés

A hüvelyem belül ég és eléggé viszket. Mivel épp ma jött meg és a tünetek csak 2 napja kezdődtek, nem igazán van olyan fehér, túrószerű folyásom. 3 évvel ezelőtt volt már hüvelygombám, akkor tényleg bő fehér folyásom volt és iszonyúan viszketett, már a végbélnyílás környékén is. Szinte véresre vakartam ezt a területet. Végül a Canesten Combi krém és 2 db hüvelytabletta szépen megoldotta a problémámat. A mostani esetben azonban nem vagyok 100%-ig biztos abban hogy hüvelygombám van - főleg a fehér folyás hiánya miatt. Mielőtt megjött volna láttam egy két ilyen kis "fehér pelyhet - ami tipikus a hüvelygombánál" a folyásban, de nem hatalmas mennyiségben. Aztán megjött a menstruáció is és nincs többé ilyen folyásom. Vettem már hüvelykúpot, amit csak a menstruáció befejezte után kezdek majd el használni. Ez nem Klotrimazolt, hanem egy másik gombaölő szert tartalmaz és elvileg jó Gram+ baktériumok okozta fertőzés ellen is. Jelenleg egy Clotrimazolt (antibakterikus - fertőtlenítő hatású) és teafa olajat (ez inkább a gombák ellen jó) tartalmazó intim-lemosót használok a tünetek enyhítésére napi 2x.

Szerintetek elképzelhető, hogy hüvelygombám van folyás nélkül a mensi miatt?



2018. okt. 31. 22:17
 1/2 A kérdező kommentje:
A lemosóban Chlorhexidin van.
2018. okt. 31. 22:21
 2/2 anonim ***** válasza:

Persze, előfordulhat. Írtad a teafa olajat, azt használhatod úgy is gombára vagy megelőzés gyanánt, hogy 1 csöppet teszel 1 pohár vízbe. Antibakteriális és gombaölő. Ilyen a grapefruitmag csepp is (GrapeVital). Mindkettőt használtam és nagyon hatásosak, de hosszú ideig nem szabad, csak kúraszerűen. Az intim mosákodással is óvatosan bánj, mert irrátciót okozhatnak a szappanok és a túlzott intim tisztálkodás a hüvely ph-ját eltolhatja és elszaporodhatnak a kórokozók. Persze megértem, hogy menzesz alatt nagyobb az igényed a higiéniára, de nem szükségszerű a napi 2x-i mosás. A hüvelynek van egy természetes öntisztulása. Ha már használsz intim mosakodót, akkor illat és vegyzsermenteset használj pl. SABA.

A gombásodásra való hajlamot a cukor és a fehérliszt fogyasztása erősen fokozza.

2018. okt. 31. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!