Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Fájdalmas dudorok intim...

Fájdalmas dudorok intim tájékon. Valaki járt már így?

Figyelt kérdés
Egy hete antibiotikumos kúrát kaptam egy tüszős mandulagyulladás miatt. Voltam fürdőbe is. De párommal miindig óvszerrel védekezünk,köz ec-ket nem használok,nem is nagyon megyek el itthonról manapság. Amiatt írtam le ezeket hogy kizárjak néhány kérdést tőletek. Mióta a fürdőbe voltam azóta 4nap alatt 3 nyomásra fájdalmas dudor keletkezett odalent. Eleinte azt hittem hogy a nedvesedést biztosító mirigy, de ma olyan fentebb jött ki, a csiklóm és a hüvely bemenet között kb félúton oldalt. Szerdán megyek orvoshoz mert akkorra kaptam időpontot, de remélem megnyugtattok egy kicsit addig . Ja és egyik nap viszketett a csiklóm egy kis ideig, de azóta meg büdösnek érzem a folyásomat. Most akkor ez egybe vetve gomba meg minden szir-sz@r vagy mi a fene lehet? :/ Sajnos hamarabb nem tudom és nem tudtam megoldani a dokit csak a szerda optimális.
2018. nov. 12. 14:39
 1/7 A kérdező kommentje:
Jahj bocsi a helyesírásért, szóval köz wc-ket nem használok :D. Az antibiotikumot azért írtam le mert olvastam,hogy mivel a jó bacikat is károsítja így van hogy túlszaporodnak a mindenkiben megtalálható gombák vagy mi a fene és emiatt is lehet esetleg hüvelygomba.
2018. nov. 12. 14:41
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fertőzésnek fertőzés, de nem biztos, hogy gombás, lehet az bakteriális is, ha olyan a baci, amire nem hat az általad szedett antibiotikum, vagy esetleg rezisztencia alakult ki rá. Vagy lehet kevert bakteriális-gombás fertőzés is. Biztosat csak a doki fog tudni mondani.
2018. nov. 12. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Antibiotikum kúra alatt mindig kell probiotikum is. Attól is lehet meg a fürdőzéstől is. A dudorok nem tudom mik lehetnek.
2018. nov. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3# A probiotikum azért kell, hogy az emésztőrendszert támogassa, ugyanis az antibiotikum ártalmas az abban élő számunkra hasznos szimbionta baktériumoknak is. Vagyis, a probiotikum szedésének vagy nem szedésének semmi köze nincsen hüvelyi/szeméremtesti fertőzések kialakulásához.
2018. nov. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Szedtem probiotikumot is. :/
2018. nov. 12. 18:18
 6/7 anonim ***** válasza:
50%
Na ne mond már okostojás (4). Saját tapasztalatból írtam, mert velem volt már olyan hogy egyszer nem szedtem probiotikumot és ki is jött a gomba. Amióta szedek mellé semmi bajom. És igen, kell szedni vagy inni tök mindegy milyen formában de kell...
2018. nov. 14. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Amint látod, "kedves" okostojásozó, a kérdező szedett probiotikumot, mégis lett fertőzése. Egyébként pedig én normális hangnemben írtam, amit írtam, nem tudom, miért kell mindjárt ilyen módon válaszolni. Szerencsére vagyok olyan "okos", hogy nem szedek antibiotikumot probiotikum nélkül. Most utánaolvastam, és az immunrendszer segítésével valóban hathat a probiotikum candidiasis ellen. De igazán normálisan is leírhattad volna a tapasztalatodat, mindenféle jelzők aggatása nélkül.
2018. nov. 14. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!