Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Estelle fogamzásgátlót szed...

Estelle fogamzásgátlót szed valaki?

Figyelt kérdés

Ma kéne bevennem,de nagyon félek tőle. Tavaly egy 18 éves lány halt meg tüdőembóliában mert szedte nem tudom hogy ugyan ezt használta.

Szóval voltam nőgyógyásznál 19 éves vagyok,hogy szeretnék fogamzásgátlót védekezésre megvolt a szájnyálkahártya vizsgálat ami jó lett,és a vérvétel is.

Viszont nagy bátyjámnak trombózisa volt és szívinfarktusa is nagy néném is szív beteg ilyenkor mikor bekéne venném mindig eszembe jutnak és félek.

Közben kiderült egy másik nőgyógyászati vizsgálatból,hogy hormon beteg is vagyok kicsit mondta a doki hogy két megoldás van.

Első vagy szedem az Estellét és elnyomjuk a hormonokat.

Vagy másik gyógyszert kapok az viszont nagyon felpörgeti a hormonokat és nagyobb az esélye a teherbe esésnek.

Így a másikat választottam de mégis félek tőle ázok miatt amiket leírtam.

Segítsen az aki szed ilyet hogy megnyugodjak és ne stresszeljek ennyire rá.

Köszönöm a válaszokat előre is. 19/L


2018. nov. 17. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:
Ha doki javasolta,akkor én inkább azt szedném. Nem? De nagyon muszáj a fogamzásgátló? Mert ha ennyire félsz,inkább óvszer kéne .
2018. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha hormonbeteg vagy, akkor nem nőgyógyászhoz kell menni, hanem endokrinológushoz, ő ért a hormonproblémákhoz, nem a nőgyógyász. És nem csak hormonális fogamzásgátlás létezik. Használj óvszert, fordulj szakemberhez és máris nincs miért parázni!
2018. nov. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2018. nov. 18. 08:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!