Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Három hónapos fogamzásgátlós...

Három hónapos fogamzásgátlós kezeléstől nem lesz maradandó kár a szervezetemben, igaz?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és petefészek cisztám van. Az orvos adott egy kezelést de attól nem múltak el és most három hónapig fogamzásgátlót kell majd szedjek. Soha nem akartam tablettához folyamodni (fogamzásgátlás végett) mert féltem a hízástól, vagy hogy szőrös(ebb) leszek vagy tönkreteszi az egészségemet, most mégis szednem kell és aggódok
2018. nov. 22. 22:30
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Semmilyen szövődménye nem lesz, hogy tablettát kell szedned néhány hónapig, illetve akik évekig szedik, általánosságban ott sincsenek szövődmények, természetesen akkor ha valóban a neki való tablettát szedik. Vagyis hogy előzetesen megcsinálták a rutin vizsgálatokat (Leiden-mutáció, teljeskörű vérvétel, vizeletvizsgálat, és nem utolsó sorban az évente elvégzett rákszűrést). Ezeknek a vizsgálatoknak az eredményétől függően választja ki a megfelelő tablettát a nőgyógyász.


Saját tapasztalatomat is megosztom. Már több, mint egy éve szedek fogamzásgátlót, és ugyanúgy tartom a súlyomat (nem eszem kevesebbet, mint előtte), illetve semmivel sem lettem szőrösebb mint azelőtt. Ezek szimplán csak tévhitek! Ha ennyire egészségkárosítóak lennének ezek a tabletták, akkor nem is forgalmazhatnák.

Utolsó mondat: A kislányom (ma már 2 éves) fogantatása előtt is fogamzásgátlót szedtem évekig, és mindketten makk egészségesek vagyunk.

2018. nov. 23. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!