Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lehetséges, hogy a szex...

Lehetséges, hogy a szex miatt? (Bővebben lent)

Figyelt kérdés

A barátommal távkapcsolatban élünk, és a hétvégéket töltjük csak együtt. Ilyenkor elég gyakori az együttlét, ami nem baj, mert kívánom, viszont a hüvelyflórám talán nem szereti... Ugyanis utána mindig viszket, csíp, kúrálnom kell magam. A sikosítót kiiktattuk, fogamzásgátlót szedek, így latexallergia nem játszik.

Igyekszem figyelni mindenre, ami okozhat hüvelygombát, irritációt. Nyilvánks wcket ritkán használok, ott betartom s kellő óvintézkedéseket. A higiénia megvan (alap természetesen)...

Nőgyógyásznál többször is voltam, hüvelygombát állapított meg, a kezelés megvolt... Aztán mindig visszatér. A barátomat is kúráltuk, visszafertőzés így nem hiszem, hogy játszik. Olvastam valahol, hogy a szex felboríthatja a hüvelyflóra rendjét. Dokihoz mindenképp elmegyek, de kíváncsi vagyok, volt-e valaki, aki ezt tapasztalta, és hogy ti mit gondoltok erről?



2018. dec. 5. 10:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Nekem pont a fogamzásgátlótól volt rohadt makacs gombám. 6 hónapon keresztül.. elmúlt-előjött-elmúlt-előjött.
2018. dec. 5. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Ezek szerint pedig igen valószínü, hogy a barátod fertöz vissza - hiába lett egyszer kezelve, ha vagy nem volt elég hatásos, vagy ö fertözödik újra.


A hüvelyflórádnak ehhez semmi köze, az eleve önmagától beáll normálisra, és ha csak a szex után jönnek elö a tünetek, az fertözés egyértelmüen és nem hüvelyflóra-probléma.

2018. dec. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Szia, köszi a választ! És végül hogy oldottad meg? Váltottál? Illetve azt megkérdezhetem, mit szedtél?
2018. dec. 5. 10:14
 4/21 anonim ***** válasza:
Elsö: ha a kérdezönek a gyógyzsertöl lenne, akkor nem csak akkor lenne gondja, ha szex is van.
2018. dec. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
De amikor én kezelve vagyok, ő is kezelve van... Persze, ha erről van szó, akkor az a kérdés, hogy ő hogyan kapja meg?
2018. dec. 5. 10:16
 6/21 anonim ***** válasza:
48%
Nem rosszindulatbol, de biztos, hogy a parod nem "szerzi be" mashonnan a gombat?
2018. dec. 5. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, biztos
2018. dec. 5. 11:06
 8/21 anonim ***** válasza:

"Persze, ha erről van szó, akkor az a kérdés, hogy ő hogyan kapja meg?"


arhol eökaphatja, pl a munkahelyi WC-n megfogja a kilincset (amit elötte fertözött valaki fogott meg, aki nem mos kezet WC után), vagy rengeteg egyéb helyen, vagy egyszerüen a kezelés nem volt nála elég hatásos, és megmatadt benen a fertözés. És férfiak esetében rengetegszer tünetmentes marad.

2018. dec. 5. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben megpróbálnám a szexet óvszerrel egy pár hétig, akár latexmentessel, vagy ha volt bármi olyan, amit használtál és nem okozott gondot, még mielőtt ez a probléma előjött. Ha akkor nem lesz újból tünet, akkor biztos lehetsz benne, hogy a barátodtól vagy visszakapod a fertőzést, ami nála tünetmentes (gombát amúgy is sokszor nagyon nehéz kikúrálni), vagy esetleg, és az a ritkább, lehetsz allergiás a spermájára/előváladékára.
2018. dec. 5. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!

Utolsó előtti: ez esetben valamit kitalálunk, köszönöm.

Utolsó: latexmentessel lehetséges kipróbáljuk, mert míg óvszert használtunk, ugyanúgy tapasztaltam ezt (ott azt gondoltam, vagy a rajta lévő sikosítóval vagy magával a latexszel van a probléma)...

2018. dec. 5. 11:55
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!