Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Állandó felfázás és gyakori...

Állandó felfázás és gyakori hüvelygombával mit kezdjek?

Figyelt kérdés

Amióta rendszeres nemi életet élek, egyre gyakrabban vannak felfázásos tüneteim, valamit hüvelygombám is, de az már évek óta.Fogamzásgátlót szedek. A másfél év alatt amióta együtt vagyunk rengeteg antibiotikumot szedtem,ez egy idő után már szinte nem is használt. Háziorvoshoz járkáltam, aki mindig felírt valamit a kérésemre, bár látom, ez nagy hiba volt. Egy tavaszi antibiotikumos kezelés után nyár elején újra elkezdtem érezni a tüneteket, de úgy voltam vele, hogy most magamat meggyógyítom, sikerült is kikerülni belőle. Nyár végén megint elkezdtem érezni, deekkor erősebben, fájt,csípett,habár véres vizeletem soha nem volt. Ekkor vizelettenyésztést kértem, amiből kiderült , hogy valóban E coli van a vizeletemben. Ekkor 2 hétig egy nagyon erős antibiotikumot szedtem, ami után negatív lett a vizelettenyésztés eredménye. Csakhogy amint abbahagytam a gyógyszert, nem sokkal később újra elkezdtem érezni a tüneteket, de úgy voltam vele, hogy már igazán semmi sem segít. Nagyon sokat iszom, mindig sok vizet ittam + gyógyteákat, figyelek az öltözködésre,nem ülök le hideg kőre, helyre, mindig szex előtt és után megfürdünk, minden szex után pisilek. Szedtem hónapokig tőzegáfonyát, eredménytelenül.Páromnak is volt vizelettenyésztés, neki már az elsőnél negatív lett, mert azt mondták lehet folyton visszafertőzzük egymást, csak Ő tünetmentes, de úgy látszik nem ez a probléma.Úgy érzem mindent megteszek, de hiába. Rettegek a betegségtől, minden egyes pisilésnél attól félek, mikor fog fájni megint, mikor érzem a tüneteket. Tulajdonképpen szorongok ettől az egésztől, a háziorvosom elküldött pszichológushoz is, az egyetemre egy ingyenes tanácsadásra jártam, de az sajnos csak 6 alkalom volt, és egyetemistaként nem tudom megengedni magamnak, hogy 10-10 ezret kiadjak egy pszichológusért alkalmanként. Nem tudom eldönteni, fejben kreálom e a betegséget, vagy van e valami fizikai oka, mert rengetegen azt mondják, hogy lelki okai lehetnek, mert már annyira rettegek tőle, hogy bevonzom. Sajnos kevés az önbizalmam, kiskoromban dagi voltam és nagyon sokat csúfoltak, ez pedig megmaradt bennem, de nem tudom ez az oka e. Úgy érzem, nem vagyok elég szép a páromhoz, mert ő mindenki szerint egy tök helyes pasi, én pedig rettegek, hogy elveszítem, pedig tudom, nagyon szeret. Nagyon szeretem őt, és nem akarom a betegség miatt elveszíteni, nem akarom hogy ez az egész rámenjen a szexuális életünkre és kapcsolatunkra. Egyik orvos se tudott mondani hasznosat, csak hogy majd elmúlik és igyak sokat..és nyugodjak meg. Kérlek segítsetek, nagyon kétségbe vagyok esve, vagy aki hasonló cipőben jár, és kilábalt belőle, tudna ajánlani valami jó praktikát? D mannózról hallottam még, hogy az jó lehet. Előre is köszönöm!

22/N



2018. dec. 19. 11:40
 1/6 anonim ***** válasza:

D-mannóz jó is, sokkal jobb, mint a tőzegáfonya, kifejezetten E. colira való, de csakis arra használ. De arra tényleg használ. A családomban évek óta megelőzésre is csak ezt szedjük, ha kell, eddig mindig bizonyított.

Amit még próbálhatsz, az az ülőfürdő. Sós vagy gyógynövényes pl. cickafarkos ülőfürdőkkel kapcsolatban hallottam arról, hogy ilyen gyulladásos jellegű gondokra jó lehet, de ezekhez én magam nem értek, nincs saját tapasztalatom.

A hüvelygomba az sajnos jó eséllyel összefügghet a fogamzásgátlóval, a tabletta mellett nagyobb az esély a kialakulására, de erről gondolom már hallottál. Lehetséges, hogy ha ebből ki akarsz gyógyulni, akkor le kell mondani a tablettás védekezésről, és inkább óvszeresre kellene átállni. De ezzel kapcsolatban inkább szakembert kérdezz meg. Mindenféleképpen nőgyógyászhoz menj, ne pedig a háziorvoshoz.

Egyébként hiába tünetmentes a párod, hiába nem tenyésztettek ki a vizeletéből semmit, attól még a fertőzés jelen lehet nála is, bőrfelszínen, testváladékban. (Elnézést a kifejezésért, de ugye együttlét alkalmával nem a vizeletével érintkezel, tehát attól, hogy abban nincs E.coli, nem következik, hogy ő mentes a fertőződéstől, csak éppen neki nem ment ez fel a húgyutaira.)

Amivel még szintén jót tehetsz magadnak, az az immunrendszered erősítése, a kevesebb stresszelés! (ugyanis a stressz gyengíti az immunrendszert), inkább azzal foglalkozz, hogy a párod veled van, MOST, és ne pedig egy olyan jövőtől rettegj, ami nem is biztos, hogy bekövetkezik.

2018. dec. 19. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ott kezdődik, hogy le kellene tenni a fogamzásgátlót. Sajnos erősen hajlamosít a fertőzésekre, és van, akinek ennyi is elég, hogy szedi a tabit és már borul a hüvely pH.

Emellett próbálj meg felíratni uro-vaxomot.

2018. dec. 19. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Tőzegáfonya nekem semmit nen segít... Cickafarkfűtea! 1 liter forró teát megiszok egyben (!), utàn sűrű pisi és legtöbb esetben sikerül elmulasztania.
2018. dec. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nehez megkülönböztetni, hogy a fajdalmat a holyag gyulladasa, vagy a hüvelyben felszaporodott "rossz" bakteriumok okozzak. Annyira közel van a kettö egymashoz, hogy nem erzed, hogy a hüvelyed, vagy a holyagod faj. En mielött orvoshoz megyek, csinalok otthon egy vizelet tesztet (lehet a gyogyszertarban venni), es, ha a nitrit pozitiv, akkor azt jelenti, hogy bakteriumok vannak a holyagban (vizeletetben), amiknek ott nincs helyük. A bakteriumok ratapadnak a holyag falara, es gyulladasba hozzak, ami a fajdalmat okozza. Ha tehat nitrit van a vizeletben, akkor nem kezdek antibiotikumot szedni, hanem D-Mannoset veszek. Ez egyfajta cukor, amire ratapadnak a bakteriumok (e-coli), aztan a vizelettel eltavoznak. Termeszetes anyag. Ha sok antibiotikumot szedsz, egy idö utan rezisztens leszel ra, es nem hasznal. Sajnos. Ezert jobb kerülni. Nekem a D-Mannose hasznalt, 3 nap utan csinaltam megint egy vizelet tesztet otthon, es nem volt nitrin benne. Tehat eltüntek a bakteriumok.


A masik, ha a hüvelyedben van a problema. Ez attol van, hogy a hüvely jo egyensulya felbomlik. Erre nem kell antibiotikum (semmit nem hasznalna), hanem Laktobacillust tartalmazo hüvelykupok, mint pl. Floragyn (receptmentes). De azonnal az elejen kell elkezdeni a kezelest (orvos nem kell hozza), mert bakterialis fertözesse alakulhat, ha varsz vele.


A gombak is okozhatnak fajdalmat, föleg nyomaserzetet. Ez ellen az antibiotika nem hasznal. Kenöcsök, receptmentesen kaphatoak a gyogyszertarban.


Mindig öltözködj alul melegen, föleg a labadat tartsd melegen, es ne ülj hideg padra. Ha az immunrendszered legyengül, fogekonyabb vagy az ilyen felfazasokra, amit egyebkent nem kapnal meg.

2018. dec. 25. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Hetente egyszer használj hüvelytablettát. És ne Idelynt, hanem normálisat. A gyógyszertárban lehet kapni Gynoflor-t, ez a legjobb, bár borsos az ára.

Nekem hüvelygombám volt, kezeltettem magam, de a párom nem volt, visszafertőzött, utána bekente ő is 5x Canestennel a péniszét, és nem fertőztük egymást tovább. Szerintem próbáljátok ki ti is, hátha...veszíteni nem veszítetek vele semmit. Ha már van fertőzésed, azt házi praktikák nem fogják elmulasztani.

2018. dec. 27. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Ginger Mama ***** válasza:

Làtim a testi nyavajàkra mindenki szèpen leirta mit jell tenni, egyet is èrtek csak javasolni tudom a fenti mòsdzereket.

A lelkieket is megèrtem. Èletem pàrjàval èn is rzt csinàltam, a sok negatív tapasztalat miatt az elözö kapcsilataimbòl folyton rettegtem hogy mikor lèp le, ver àt ès durva kènyszerkèpzeteim viltak.

Megoldàs: Pàl Feri. Sok sok Pàl Feri. Könyvek, elösdàsik a YouTubeon, minden. Segített làtni mi volt a baj az elözö kapcsilataimban ès nem vittem tovàbb. Mostmàr ùj nèzöpontbòl làtom magunkat ès magamat is. :) Hajrà! ;)

2019. febr. 7. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!