Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Antibiotikumot kaptam, bevehet...

Antibiotikumot kaptam, bevehetem ezt mellé egyidőben? Sürgős, most vettem be!

Figyelt kérdés

Augmentin duót kaptam 7 nap, napi 2 szem


de szóltam a dokinak, hogy antibiotikumtól kijön a hüvelygomba 100%-ban nálam... és arra írt egy olyat, hogy DERMYC, 1 db 150 mg kapszula, de sajnos nem mondta, hogy mikor vegyem be és a papírján sincs...


2019. jan. 15. 21:17
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha nem lehetne a kettőt együtt szedni, akkor valószínűleg nem írta volna fel az orvosod. :)

Én azt javaslom, hogy ne egyszerre vedd be az antibiotikummal. Az Augmentint beveszed reggel, és este, ezt meg mondjuk egy köztes időben. Igaz, hogy az antibiotikum nyújtott felszívódású, de nekem egyszer azt mondta a háziorvosom, hogy ha nem egyszerre veszem be, és legalább 2 óra eltelik a 2 különböző gyógyszer bevétele között, akkor nem kéne, hogy galibát okozzanak.


No, de összességében szerintem ha pár óra elteltével veszed be, nem lehet gond, mert akkor az orvos nem írta volna fel, ha nem lehet együtt szedni. Sőt, kifejezetten arra írta, hogy az antibiotól ne kapj gombát... De egyébként, ha lenne valami meghatározás, hogy mikor vedd be, biztos mondta volna. :)

2019. jan. 16. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Igaz. Koszi . Nem vettem be végül. Majd ma akkor a reggeli es az esti antibio kozott :)
2019. jan. 16. 10:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!