Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Normális ez így, ha nem,...

Normális ez így, ha nem, akkor mi lehet a baj?

Figyelt kérdés

19 éves múltam, 11 és fél éves korom óta menstruálok. Kezdetben nagyon erős volt a menstruációm, nagyon fájdalmas volt, sokáig tartott, meg hát nem is volt rendszeres és nagyon pattanásos voltam. Mindenki arra gyanakodott, hogy magas a tesztoszteron szintem, de háziorvos azt tanácsolta, várjunk még pár évet, mire idősebb leszek aztán kiderül, hogy alakul. Közben erős gyógyszereket szedtem a pattanásokra, de mindig visszatértek.. 15 éves korom körül eljutottunk oda, hogy már minden hónapban megjött, de nagy fájdalmakkal, nagyon erős volt a vérzés. Aztán 16-7 éves koromra egész tűrhető lett a dolog minden téren, viszont egyszer nem jött meg 3 hétig, így édesanyám elvitt nőgyógyászhoz, aki rábeszélt minket a fogamzásgátlóra, mondván, hogy túl sok a férfihormonom és magától sosem fog rendeződni a dolog. Szedtem ezt a gyógyszert, ha jól emlékszem 4 hónapig, aztán úgy döntöttem feleslegesen nem fogom gyógyszerekkel tömni magam, ha más nem majd később elmegyek egy endokrinológushoz, aki segít kideríteni az okokat. Na a gyógyszer után tény hogy nem fájt a hasam, nagyjából rendszeres is volt a menstruációm (+/- 5 napot értek ezalatt), illetve a mennyiségét is már egész normálisnak mondanám, bár volt hogy nagyon erős volt. Most nyár végén újra nagyon pattanásos lettem, így elmentem egy másik bőrgyógyászhoz és kértem hogy segítsen kideríteni, mi lehet ennek az oka, illetve elmondtam, hogy mit mondott a nőgyógyász, így ő csinált egy hormon vizsgálatot, amiből kiderült, hogy a procalcitonin, prolactin, progesteron, testosteron, kortizol, ösztradiol, TSH szintem rendben. Na most így fél év alatt annyit változott a dolog, hogy az arcbőröm, az olyan elviselhető, menstruáció előtti héten vagyok pattisabb, de gondolom ez normális. Már a menstruációm sem 7 napig tart, nagyjából 5 nap alatt lemegy, mennyiségileg is kevesebb. Viszont nagyon kitolódott, pl. a mostani havi eset: dec. 18-án jött meg utoljára, most már jan. 14-e óta mindennap kicsikét fájdogál a hasam (néha-néha 1-2 perc), van hogy egy kicsit a derekam, 18-án már láttam kis rózsaszíneset a bugyimban, 19-én nagyon kevés mennyiségű barna alvadt vér, 20-án kicsit több mennyiségű fekete alvadt sűrű cucc, 21-én, azaz ma, pedig semmi. Most ez így normális? az utóbbi ciklusaimnál, már egy héttel előbb, mint megjött, a testem jelei miatt, vártam a menstruációm. Most ez így normális? Régen fájt a derekem, max előtte nap, megjött, egyből piros, sok vér és lecsengett. De most meg olyan vontatott. Illetve még leírnám, hogy milyen időközönként jön meg az utóbbi időben:

június 6

július 5

augusztus 5

szeptember 10

október 6

november 14

december 18

És nem stresszelek, nem edzek keményen, nem fogyókúrázok, nem szedek semmilyen gyógyszert stb

Érdemes lenne elmenni nőgyógyászhoz, mi a ti tapasztalatok?

Köszönöm, aki veszi a fáradtságot és elolvassa a monológom, illetve valami hasznos dolgot tud mondani.



2019. jan. 21. 16:26
 1/1 anonim ***** válasza:
Csodálkozom, hogy nem mentél már a fogamzásgátló után. Igen, menj el nőgyógyászhoz. Lehet, hogy egy teljesen más betegséged van, amit nem lehet csak a hormonokra fogni.
2019. jan. 22. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!