Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mi okozhatja hogy nincs...

Mi okozhatja hogy nincs menstruációm?

Figyelt kérdés

1,5 évig szedtem tablettát, majd abbahagytam azóta egyáltalán nincs menstruációm ( 14 hónapja)

Voltam nőgyógyásznál, endokrinológusnál, nem találtak semmit (hüvelyi ultrahang + vérvétel)

Lehet E-vitamin hiány? Folsav segít? Valaki volt már hasonló helyzetben?



2019. febr. 5. 00:53
 1/7 anonim ***** válasza:
9%

Hát Mikor nincs menstruáció akkor meg tudja hozni a fogamzásgátló azt tudom, de gondolom

akkor a szervezeted hozzá szokot es most azért nincs, ha nem vagy pcos vagy hasonló akkor valami hormonális probléma lehet szerintem a hatérben, szedjél vitaminokat, és menj más orvoshoz is hátha többet tud hisz ők ezt tanulják nehogy ne tudják már...

2019. febr. 5. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Milyen vérvétel volt? Pontosan mit néztek?

Cukorterhelés sem ártana, az is bekavar. Olyan nincs, hogy semmi nincs, de 14 hónapja nem menstruáltál.

2019. febr. 5. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hormonokat néztek vagy nagyrutin volt? Ha hormonokat, akkor melyikeket és esetleg azok értékei?
2019. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Szerintem kérd ki egy másik orvos véleményét is.
2019. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék újra tablettát szedni, hiszen peteérés attól még nem lesz. Hormonokat néztek a vérvételen, volt egy pajzsmirigy-érték ami kicsit eltért az átlagtól, de még abszolút határértéken belül, a doktor is mondta, hogy nem ez okozza.
2019. febr. 6. 10:31
 6/7 anonim ***** válasza:

Miért nem tudsz egyértelmű választ adni, hogy miket néztek?

Egyáltalán ne legyél benne biztos, hogy annyira jó az orvosod. Az endokrinologia területén kevés a jó szakember.

Ha tetszik ha nem, neked valami bajod van. Nincs olyan hogy egy nőnek semmi baja, de nem menstruál 14 hónapja.

Kell nézni lh-fsh arányt, tesztoszteront, prolaktin szintet, kortizol, dheas szulfátot, teljes pajzsmirigyet, nem csak tsh-t! Ezek ilyen esetben alap hormonok.

Ezek mellé minimum egy három pontos inzulinrezisztencia vizsgálat, terhelt cukor és inzulin értékekkel, ha ez mind megvan, és egyik se tér el, akkor talán lehet afelé tapogatózni, hogy semmi bajod.

Nagyon nem vagy az orvosodnál jó helyen!

2019. febr. 6. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írja. Olyan nincs, hogy minden stimmel, de nincs menstruáció.

Melyik pajzsmirigy érték nem stimmelt? Az LH/FSH aránya mennyi volt? Prolaktin szint? Ösztrogén? Tesztoszteron?

2019. febr. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!