Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mell felett 10cm-re dudor...

Mell felett 10cm-re dudor (csomó) esetleg ciszta vagy fibroadenoma vagy valami más?

Figyelt kérdés
Móni vagyok 45 éves pajzsmirigy alulműködésre L-thyroxint napi 50 mg szedek, és Tri-regol fogamzásgátló tablettát. Van egy 21 éves nagyfiam, 1 évig szopott. A menzeszem rendben van a rákszűrés eredménye P2. A múlt év végén a mellem felett felfedeztem egy kis duzzanatot, most életmódot váltottam ezáltal 10kg minusznál járok. A dudor most jobban látszik néha fáj, feszít, sugárzik a hónaljba, és égető érzésem van. Hőemelkedés láz nem volt. Decemberben rengeteget cipekedtem a vállamon, arra gondoltam megerőltettem. A bőrt tudom rajta mozgatni, érintésre érzékeny. Hideg borogatást tettem rá. A menstrúcióm mintha felerősítette volna a tüneteket. Egyszer-egyszer már előfordult hogy kimaradt a vérzésem vagy alig jött meg, ilyenkor a melleim fájtak feszültek égtek. A dudor mérete kb kisebb sárgabarack mag. A régebbi mammográfia eredménye tömöttebb mirigyesebb rostos emlőállomány. A friss vérképemen a crp 47 lett,bár nekem mindig kicsit magasabbat mutat, a többi dolog fehérvérsejtszám süllyedés... és a többi mind mind a kijelölt határok között van. Nőgyógyászom jelenleg nincs éppen váltani szeretnék, holnap tudok háziorvoshoz menni gondolom azért van valamennyi rálátása, és kapok beutalót mammográfia ultrahangra. Kérdésem, hogy mi lehet ez, összefügg esetleg a fog.gátló tablettával a változó korral? Gombóc a torkomban :( esetleg volt valaki hasonló helyzetben? Köszönöm!
2019. febr. 7. 09:38
 1/5 A kérdező kommentje:
Pontosítok mellbimbótól felfelé kb 10 cm-re van
2019. febr. 7. 09:42
 2/5 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mennyire függ össze a pm, a hormonok stb. a mellek szerkezetével. Nekem tavaly előtt kivették a pm-em daganat miatt (soha senki nem volt a családban pajzsmirigyes), a melleim meg világ életükben csomósak voltak. Huszonévesen fibroadenóma, ami azóta eltűnt, 40. szülinapomra, ráadásul karácsonyra most meglepett egy kis kemény csomó, de uh-n kiderült, hogy csak valami cisztaszerűség.

Szóval rengeteg minden lehet, nem kell a legrosszabbra gondolni, de biztosat csak vizsgálat alapján tudnak mondani. Tekintve, hogy sztk alapon általában sokat kell várni időpontra, érdemesebb lenne rászánni a pénzt és elmenni magánorvoshoz, mert rövid időn belül tudnának fogadni. Ilyen esetben nem érdemes várni. Természetesen mehetsz háziorvoshoz is, hogy tudjon róla.

2019. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kedves Válaszoló! Nagyon szépen köszönöm a hozzászólást, pmre 10-12 éve szedek gyógyszert tavalyi ultrahangon minden rendben volt. "GOMBÓC A TORKOMBAN" arra írtam, hogy félek ideges vagyok! Igen én is gondoltam rá, hogy lehet privát úton hamarabb lenne időpont. Nálunk helyben csak sztks van. Meglátom holnap mit mond, mit javasol a háziorvos. Köszönöm mégegyszer!
2019. febr. 7. 10:12
 4/5 anonim ***** válasza:
86%

Az hogy a fiad 21 évvel ezelőtt 1 évig szopott, pont nem számít.

Ne aggódj, egy rosszindulatú daganat nem szokott fájni, feszülni, meg kilátszani se.

A mell mirigyekből áll. Lehet hogy begyulladt, okozhatja a változókor ami egy hormonális hullámvasút.

2019. febr. 7. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4/4 Köszönöm neked is a hozzászólást!
2019. febr. 7. 11:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!