Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hüvelygyűrűt használók, ti...

Hüvelygyűrűt használók, ti bent szoktátok hagyni a gyűrűt 4 hétig?

Figyelt kérdés

Ugye ez áll a betegtájékoztatóban:

"- elfelejtette eltávolítani a gyűrűt?

- Ha a gyűrű a harmadik és a negyedik hét között maradt a helyén, továbbra is védelmet nyújt a terhességgel szemben. Tartsa meg a szokásos egyhetes gyűrűmentes időszakot, majd helyezzen fel egy új gyűrűt!"

Szóval ugyanúgy kint lehet 3 órát/nap akkor is, ha 4 hétig hagyom bent? A tájékoztatóból erre következtetek, mert "Ha a gyűrű kevesebb, mint 3 órán át van a hüvelyen kívül, továbbra is védelmet nyújt a terhességgel szemben. A lehető leghamarabb helyezze vissza a hüvelybe, de legkésőbb 3 órán belül!"


2019. febr. 13. 16:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Miért tenném? 3 hét után kiveszem, ahogy kell. Egyébként bajod valószínűleg nem lesz tőle, ha bent marad +1 hetet, gondolom.


Azt meg sose értettem, hogy miért veszik ki páran 1-2 órára. :D De elvileg lehet ilyet, annyi, hogy 24 óránként MAXIMUM 3 órát lehet kint.

"Ezért egy huszonnégy órás időszak alatt a gyűrű nem lehet 3 óránál tovább a hüvelyen kívül."


A kettő szerintem nem függ össze, tehát gondolom akkor is kiszedhető, ha 4 hétig használod (én mondjuk eleve nem merném 4+1 hetes rendszerben használni, de te tudod)

2019. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Több helyen olvastam, hogy így csinálják és a tájékoztató szerint is "továbbra is védelmet nyújt a terhességgel szemben", így nem láttam akadályát.

Most azért vettem ki (igaz csak kb. 20 percre) mert szex után jobb kimosakodni rendesen, viszont egy új habfürdőt használtam, és jobbnak láttam a békességet, ha nem találkoznak. :)

Nem tudom amúgy, hogy miért nem így adják el alapból, hogy 4+1 hét, ha addig is védelmet nyújt? Azért, mert a tabletta 3+1-es rendszerben fut és ne különbözzön? Szerintem ha a tájékoztató (amit még ráhagyással is állítanak össze) 100%-ra írja a védelmet, akkor csak igazuk van.

Amúgy már lassan 6 éve használom, de kb. csak az utóbbi 1 évben 4 hétig. Köszi a választ!

2019. febr. 13. 17:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A nőknek az a mániája, hogy egy ciklus 28 napos. Bármilyen tablettát lehetne akár 5+1 hét rendszerben is szedni, ugyanúgy védene, de mivel a nők a 28 napot szokták meg, ez van.

A gyűrűben annyi hormon van, hogy fent lehet 4 hétig is, így ritkábban jön meg és kész.


De habfürdővel ne mosogasd már a hüvelyed!!!

2019. febr. 13. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

:D Csak a (habfürdős) fürdővízzel felnyúltam kicsit kimosni, nyilván nem a habfürdőt nyomtam a tenyerembe és kentem bele.

Köszi a választ, sejtettem, hogy a 28 naphoz kötődés miatt van ez.

2019. febr. 13. 19:38
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Azt se csináld. Szétcseszi a hüvely pH-t, aztán jön a gomba.
2019. febr. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Habfürdős víz nem megfelelő a hüvely tisztításához. Akkor inkább használj tejsavas irrigálást. Ez vissza állítja a hüvelyflórát, és gyengéden tisztít.
2019. febr. 13. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Tényleg ne nyúlkálj oda habfürdős kézzel. Semmi szükség rá, teljesen jó öntisztuló rendszere van a hüvelynek, amit így viszont könnyen elcseszhetsz.

Fölösleges belülről tisztítani egészséges esetben.

2019. febr. 14. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Csak kellemetlen, ha a sikosító és egyéb dolgok folydogálnak kontrollálatlanul órákon át... De megfogadom, óvatosabb leszek-
2019. febr. 14. 21:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!