Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Kell kiegészítő védekezés?

Kell kiegészítő védekezés?

Figyelt kérdés
Január végén antobiotikumot szedtem, Február elején megjött a menstruációm és nem tettem fel a legelső karikámat, mert azt olvastam hogy akkor végig kiegészítő védekezés kell, a következő karikáig. Mivel még eddig nem használtam karikát úgy gondoltam, hogy akkor a következő hónapban felrakom mensikor. Ha most felteszem, az első napon, akkor már onnantól védett vagyok? Vagy még van valamilyen “hatása” az antibiotikumnak és szükséges kiegészítő védekezés? Köszönöm
2019. márc. 4. 19:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Gondolom ilyen "karikát" használsz.


3.3 Mikor kezdje el az első gyűrű használatát?


- Ha Ön nem használt hormonális fogamzásgátlót az előző hónapban


Helyezze fel a NuvaRinget a természetes ciklusa első napján (azaz a menstruációja első napján)! A NuvaRing rögtön elkezdi kifejteni hatását. Nincs szükség más fogamzásgátló módszer alkalmazására.

2019. márc. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, ezt értem én is, csak az antibiotikum miatt kérdezem.
2019. márc. 4. 20:00
 3/4 anonim ***** válasza:

Mikor volt az már?

Kövesd a betegtáj tanácsait, vagy ha mindenképp kérdezni akarsz, akkor az orvosodtól.

Pro tip: Nuvaring mellett lehet használni kétféle antibiotikumot, amik nem gyengítik a hatását.

2019. márc. 5. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. márc. 5. 16:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!