Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Laborlelet, eltérések, húgysav...

Laborlelet, eltérések, húgysav, vizeletben eltérések?

Figyelt kérdés

Szóval;

Páromnak a leletéről lenne szó aki ma-holnap 24éves.

Lelet eredmények:

Vizelet:

Heamoglob. - neg

Bilirubin. - neg

UBG. - norm

Keton. - neg

Összfehérje- Neg

Nitrit. - poz

Glükóz. - neg

PH. - 5

Fajsúly. - 1020

Leukocyta - ++ (két csillag, szám nincs)

Üledék: 20-25fvs. Ca-Oxalát kristály, zsúfolva laphámsejttel.

GAMMA GT: 60 (Ref. 5.00-50.00)

GPT (ALAT): 41 (Ref. 1.00-38.00)

Húgysav: 426 (Ref. 150.00-350.00)

Ezek mind egy csillagosak.

HDL Koleszterin: 0.65 (Ref. 1.09-2.29

Minden más a tartomány közepén helyezkedik el.

Egyedül a Fehérvérsejt (WBC) közeli a felső határhoz: 11.6 (Ref. 4.00-13.00)



Segítsetek kérlek, a háziorvosunk Monural gyógyszert írt fel, 1 tasakkal, megkérdezte volt-e/van-e köszvényes a családban amire NEMmel válaszolt majd kapott egy köszvényeseknek való diétás lapot, illetve egy hét múlva újra kell mennie de csak vizelet vizsgálatra.

Nagyon sok húst eszünk.

Tehát teljesen tünetmentes, semmilye nem fáj, nem csíp a pisi, nem szúr, semmi, nagyon jól van mondjuk ez teljesen látszik is rajta, aminek örülök és megnyugtat picit :)

Mondjuk úgy 2 hónapja volt egy nagyon durva végbél körüli kisebesedése (köszönhetünk téli időben az ülésfütésnek a kocsiban...)amiből lett végbélrepedés amit orvosunknak köszönhetően teljesen meggyógyult, már kb 2 hónapja nincs probléma ott lent.

Illetve a vizeletet nem középsugaras vizeletből adta le... Utolag mondta el nekem... Mondjuk elsonek nekem kéne egy pszichológus...??? :(

Valakinek valami tanácsa???



#betegség #laborlelet #Monural #Vizeletben eltérések #Vérben eltérések #köszvény diéta?
2019. márc. 15. 22:15
 1/7 anonim ***** válasza:
Valami húgyúti fertőzésre utaló jelek tényleg vannak, de mintha anyagcsere-probléma is fennállna. A sok húsevés mellett persze az oxalát kristályok jelenléte érthető, de ilyen étkezési szokások mellett a vesekövesség kialakulása mindenképpen gyanítható. Nem tudni, mit mondott az orvos a következőkre vonatkozóan, de a húsevés mérséklése és nagyobb mennyiségű napi folyadékbevitel (1,5-2 liter) mindenképpen ajánlott, aztán úgy 2-3 hónap mértékletes életmód mellett ajánlatos lehet egy újabb vizelet+vérkép vizsgálat. Akkor talán kiderülhet, hogy a magas húgysav szint visszaesett-e a normál tartományba, mert ha nem, akkor húgysav-szint csökkentő gyógyszer (legalább átmenetileg) javasolható, ugyanis a köszvény kialakulását ajánlatos megelőzni. A vizelet eredményekből meg csak kiderül, hogy továbbra is fennáll-e a húgyúti fertőzés, mert ha igen, akkor azt is kezelni kell, sőt a prosztatánál sem ártana valami alaposabb vizsgálat.
2019. márc. 15. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Jelenleg a húst teljesen kiiktattunk az étrendből, mert ebből a lapból amit DoktorÚr adott... Csak a purinmennyiség derül ki bizonyos ételekben... Aztán mivel tudatlanok vagyunk ilyen téren így inkább kimarad egy időre :/ szolidalitásból nekem is :)


Igen folyadékot kb. Semmit nem iszik.... Csak a kávét/energiaitalt/ (sok sok tejjel 1liter tej, 3-4deci fekete bemegy neki egy nap, illetve állandóan az energiaitalok/gyümölcslevek, semmi víz/ásványvíz..) most mondjuk 2 napja csak ásványvíz és víz található meg a házba, minden mást elzártam, napi 2 deci piroskaszörpöt v gyümölcslevet ihat.

Szóval a lényeg eddig semmi élettanilag hasznos folyadékot nem ivott szinte.

Veseköve már volt 3-4éve, arra valami gyógyszereket kapot, az egyik az vízhajtó volt úgy emlékszem.

Nagyon félek hogy valami nagyon durva vesebetegsége van :S

Ha az lenne el engedte volna az orvos egy Monural anibiotikummal szerinted?:/

Egyébként köszönöm a válaszodat!

2019. márc. 15. 23:29
 3/7 A kérdező kommentje:
Ja igen ez lehet nem derül ki a soraimból párom 23éves és Nő!
2019. márc. 15. 23:36
 4/7 anonim ***** válasza:
A húgysavval kapcsolatban tudok tanácsot adni. Nem szabad teljesen elhagyni a húst, legalábbis nekem ezt mondta a doki. Naponta egyszer egyen kb. 7 dkg-ot. Vannak olyan aminosavak, amiket csak a húsból tud fedezni a szervezet. Sört, szeszes italt, csokoládét nem szabad enni. Főleg a fekete csokit kell kerülni. Sok folyadék kell. Banánból, gombából minimális mennyiséget ajánlok. Belsőségek tilosak! A fogyás is megemeli a húgysavszintet. Érdemesebb diétával levinni, és nem gyógyszerrel. Van fórum is a Hoxán ebben a témában. Nekem és ismerőseimnek teljesen vissza állt a megfelelő értékre kb 1/2 év diéta után, és maradt is a jó szinten már 3 éve.
2019. márc. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszodat!

Mi is utánakérdeztünk a gyógyszertárban hogy mit ajánlanának, ők is mondták hogy teljesen nem szabad elhagyni a húst, mert az sem jó, az már a mérleghinta másik oldala ismét-csak... Szóval már tegnap is ettünk egy kis húst illetve ma is egy kicsit úgy gondoltuk hogy minden 6.7. Nap lesz egy kis hús, hetköznapokon pedig egyéb... :)

Illetve a másik, köszönöm ezt a tanácsot, de neked mi a véleményed?

Eme eredményekkel lehet szó valami komoly vesegondnak?

Vagy máj probléma?

Nem tudom hogy mi számít "nagyon magas" értéknek amikor felmerül(het)nek ezek a kérdések?

Mert ugyebár pl.: GGT 50-ig jó, neki 60 ez az érték,nekem 33 egyikünk sem iszik soha, (táplálkozásunk nem megfelelő mondjuk bár nem tudom ez befolyásolná-e)

Tehát a 60as érték ez most olyan hogy már csak nőni fog vagy lehet 3 hét mulva neki is 50 alatt lenne, nekem meg mondjuk 53lenne vagy ilyesmi?

Ne haragudjatok, 24 életévem alatt ha 5x voltam vérvételen amire emlékszem, illetve család sem beteges szerencsére szóval teljesen tapasztalatlan vagyunk, illetve hipochonder, amióta egy fiatal barátom elhalálozott egy számomra hihetetlen kézenfekvő dologban... Csak senkinek nem mondta időben hogy mi a helyzet miközben menthető lett volna még... Na azóta én minden szeplőt, szemölcsöt, minden kis esetleg begyulladt szőrtüszőt "ellenőrzök" és kutatok az interneten... De már nem tudom mi igaz mi nem... És félek hogy páromnak ezek a labor eredmények valami komoly dolog előjelei amin véletlen az háziOrvosunk átsiklott "merthát fiatal,erőteljes" lányról van szó...

És kapott egy Monural 8g port. És ennyi... Majd ezen a héten pénteken kell egy sima vizeletvizsgálat ismét... o.o

Most akkor ezek a véreredmények nem olyan veszélyesen magasak?

Csak számomra az?

Én már ott járok hogy mivan ha leáll a veséje, dialízis..vagy vmi májprobléma,netán daganat... Rettentően félek... Az agyára megyek neki is ... 0.0

Mindig mondja nyugodjak meg semmije nem fáj semmi gond nincs, ezért nem kapott vérvételes beutalót sem...

Véleményed/tanácsodat kérném hogy mit gondolsz, vane okom beteges félelemre?:/

2019. márc. 18. 00:50
 6/7 anonim ***** válasza:
Beteges félelemre sosincs ok, a bármiféle (esetleg dialízist igénylő) malignus állapotnak sokkal jelentősebb és a vérvizsgálati leletben kimutatható eltérései lennének (ennek a valószínűsége ebben a korban igencsak csekély). A napi sokszori folyadékbevitel és most a nyári időben a lédús zöldségek-gyümölcsök fogyasztása igencsak ajánlott (különös tekintettel a görögdinnyére).
2019. aug. 4. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Nagyon szepen koszonom a valaszod, nem tudom miert de most jelzett h kommentet kaptam...

Azota voltunk ismetelten vizelet vizsgalaton valamiert csak arra lett elkuldve, most kozepsugaras vizelet volt es minden rendbe volt a leleten.

Nagyon remelem nincs semmi baja... Sajnos hipochonder vagyok de ami erdekes az az hogy nem magamra hanem a szeretteimre egy banalis halaleset ota a csaladban folyton (betegesen) "erdeklodok" mindenki hogyleterol...

Meg egyszer nagyon szepen koszonom a biztato kommented! :)

Ui.: Hetfon megyek borgyogyaszhoz levetetni egy fibromat a nyakamrol, ez az egy van, borszinu volt,nem is tartottam igazan szamon aztan veletlen torulkozovel "megtekerhettem" mert mintha csipesszel megcsiptek volna olyan volt abba a pillanatban (rossz helyen van pont a nyakam vonalan ahova a polo nyaka er) es bebarnult (nem verzett nem viszketett semmi csak reggelre barna lett:0

Haziorvos azt mondta lefog esni magatol, elhalt, de eltelt 2 honap es ugyanugy ott fityeg >.<

Szoval eljott a nap hetfon maganorvos lesz csak bejelentkezes nelkul, aztan meglatogatom bizva benne hogy le is kapja soha nem voltam meg ilyen helyen valakinek esetleg valami tapasztalat ilyennel kapcsolatban?

2019. okt. 12. 20:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!