Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Vérvételből kimutatják ha...

Vérvételből kimutatják ha gond van?

Figyelt kérdés

Évente járok vérvételre, mindig március végén, holnap megyek beutalót kérni.

A mellemen egy téli lázas betegség után ekcéma jött ki és rosszakat olvastam róla.

Holnap megnézetem háziorvossal először, de egy sima vérvétel kimutatja esetleg a mellrákot?

Köszönöm a válaszokat.


2019. márc. 17. 10:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Bizonyos értékek a vérből utalhatnak, hogy valami gond van, de nagyon sok betegséghez a vérvétel édes kevés, további vizsgálatok szükségesek. A rákot egy szimpla általános vérvétel nem mutatja ki. Mellesleg nem kell rögtön rákra gondolni.
2019. márc. 17. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bőrgyógyásznak mutasd meg az ekcémát! Ő jobban fogja tudni a diagnózist.
2019. márc. 17. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem akarok a legrosszabbra gondolni, de elhanyagolni sem. Holnap mindenképp orvos, csak kattog az agyam.

Köszönöm. :)

2019. márc. 17. 11:19
 4/7 anonim ***** válasza:
A mellrák nem kiütéssel jár. Csomókat tapintasz a melledben? Általában a rákot csak előrehaladott állapotban tudják kimutatni vérből, szóval az még semmit nem jelent. Mellel ultrahangra kell menni.
2019. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy amit én már csomónak éreznék a nőgyógyász szerint (ő mindig megvizsgálja) az természetes. :/
2019. márc. 17. 20:03
 6/7 anonim ***** válasza:
Menj el egy mellultrahangra, ha aggódsz. Még a mammográfián sem mindig tudják a mellrákot kimutatni, sajnos.
2019. márc. 18. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Tegnap voltam a háziorvosnál. Azt mondta, ha az ekcéma kenőcs lehozta akkor nincs gond (viszketést és pirosságot elmúlasztotta, szárazság és enyhe keménység maradt).

De szerda reggel megyek vissza vérvételre, ha a maradék tünet nem múlik jövő hétig elmegyek beutalóért.

Köszönöm a válaszokat :)

2019. márc. 19. 08:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!