Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Miért nem menstruálok?

Miért nem menstruálok?

Figyelt kérdés

Február óta nem menstruálok. Február 22 után kellett volna megjönnie, mert az előző hónapokban 20-adika körül kezdtem menstruálni. Gondoltam, hogy már végre rendesen beállt, hisz 13 éves korom óta menstruálok és most 17 éves vagyok.

Történt már olyan is, hogy késett egy-két hetet de nem foglalkoztam vele, hisz gondoltam, hogy csak megjön majd.

Nem élek rendszeres nemi életet tehát a terhesség ki van zárva.

Februárban egy sráccal azonban együtt voltam és kielégítettuk egymást orálisan, de nem volt aktus.

Ez február 8-án történt. Azóta nem jött meg.

A folyasom ugyanolyan mint eddig, nem változott az állaga.

Én már annyit olvastam ezután magyarul és angolul egyaránt, de nem találtam rendes választ. Nőgyógyászhoz nem mennék, ha lehet de ha továbbra sem jön meg akkor elmegyek. Anyukámmal erről nem beszéltem, úgy gondolom nem tartozik rá, ráadásul kiakadna és túlreagálná a helyzetet. 17 L



2019. márc. 27. 13:39
 1/10 anonim ***** válasza:
Hormonprobléma esetleg? Mindenképpen fordulj orvoshoz, bár fiatal vagy, ilyenkor még egy-egy kimaradás normális, de azért az orvos nem árt.
2019. márc. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:

Egyszer kimaradt ez megesik. Emiatt ne pánikolj ez ilyen

Ha sűrűsödne a kimaradás akkor doki!

2019. márc. 27. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat. Ha áprilisban is kimarad, akkor elmegyek orvoshoz.
2019. márc. 27. 18:39
 4/10 anonim ***** válasza:
Édesanyáddal rendezd a dolgot, mert elég destrruktív dolog, ha ilyesmit túlreagál. Támogatnia kellene. Nőgyógyászhoz meg most menj, ne majd.
2019. márc. 28. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Nulladik lépés; vegyél egy terhességi tesztet.

Egy ezresből kijön, rápisilsz, aztán megnézed, hogy egy, vagy két csík jelent-e meg.

2019. márc. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Orális szex után hogy lehetnék terhes már ne haragudj...
2019. márc. 28. 19:52
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem haragszom. :-)

Orvos vagyok, bár nem nőgyógyász.

Hallottam már olyan esetről, hogy a srác elélvezés után a spermás kezével újjazta a lányt. Nem kicseszésből, csak elfelejtette megmosni a kezét.

Szóval ha egy évek óta menstruáló, 17 éves lánynak kimarad a menzesze, akkor a nulladik dolog a terhességi teszt.

2019. márc. 29. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Kedves nőgyógyász esetleg emlékszel arra, hogy mondtam volna, hogy megujjazott? Nem, mert nem történt ilyesmi. Nem mellesleg csináltam egy gyorstesztet és negatív lett.
2019. márc. 29. 19:32
 9/10 A kérdező kommentje:
Orvos* :)
2019. márc. 29. 19:33
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

Nem, nem írtál olyat, hogy megújjazott volna.


Viszont ha valakiben felmerül, hogy az orális szex okozhatja a menstruáció kimaradását, annál simán lehet, hogy "kifelejtett" valamit.


De írod hogy csináltál terhességi tesztet, tehát te is megkérdezted magadtól azt, amit én tőled (=hogy nem lehetsz-e terhes).


Gondolom azóta rendeződött a kérdés, de ha nem, akkor érdemes felkeresni egy nőgyógyászt, mert ha valaki 4 éve menstruál, és ennyire rendszertelen a ciklusa, ott _lehet_ valami probléma (nem biztos hogy van, de érdemesebb utánajárni).

2019. ápr. 4. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!