Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől lehet, amióta lefogytam,...

Mitől lehet, amióta lefogytam, össze vissza jön meg menstruáció?

Figyelt kérdés
Régen túlsúlyos voltam, meg egészségtelen táplálkoztam, keveset mozogtam, akkor rendesen jött meg. Elkezdtem szigorú diétát, meg sokat mozogtam, amivel rengeteget fogytam. El is értem az ideális testsúlyt. Amióta sovány vagyok, egészségesen táplálkozok, meg sokat mozgok, össze vissza jön meg a menstruáció. Mire értem össze vissza? Vagy túl korán jön meg vagy túl későn jön meg. Decemberben 9 napot késett, januárban 9 nappal korábban jön meg, februárban 12 nappal korábban jött meg, most meg 19 napja késik. Nem tudom mitől lehet. Talán fogyókúra nem tett jó szervezetemre?

2019. ápr. 3. 14:34
 1/5 anonim ***** válasza:
Hány cm magas vagy, illetve hány kg?
2019. ápr. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
168cm 60kg
2019. ápr. 3. 17:15
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem kicsit híznod kellene.
2019. ápr. 3. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%
Nem lett túl alacsony a testzsírszázalékod? Ha összecsíped a bőröd különböző helyeken, van alatta zsír, vagy csak egy vékony bőrréteget fogsz meg? Elvileg D-vitamin hiány is okozhat ingadozó menstruációt, és ez tulajdonképpen összefüggésben lehet a fogyással, főleg télen. Ha nem találod az okot, mindenképp fordulj nőgyógyászhoz vagy endokrinológushoz!
2019. ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%
Ja és a 60 kg önmagában oké a magasságodhoz, de az izom-zsír arány attól még lehet szélsőséges.
2019. ápr. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!