Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Lányok mitől függ hogy betétet...

Lányok mitől függ hogy betétet vagy tampont használtok vérzéskor?

Figyelt kérdés

Sokat gondolok ezen hogy ez hogy van.

És pl miért van kisebb és nagyobb tampon?

Aki szűz annak kicsi kell? Vagy aki nem szült még?

Ti mit használtok?

Hány éves vagy?


2019. máj. 12. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Kinek melyik a kényelmesebb. A betétnél olyan mintha be lennél pelenkázva, nem is valami guszta látvány és oldalt-elől-hátul kifolyhat egy kis vér. Én csak betétet használok, vérzés erősségétől függően. Inkontencia betétem van, kevesen tudják hogy az sokkal kényelmesebb mint a sima szárnyas. Első napban a minit használom, utána lévő 2napban a nagyot, és aztán a minit, a legvégén tisztaságit.

A szűzek minit használnak általában, könnyebb feltenni. A nem szüzek használják a rendeset, mondjuk ha kicsit véreznek.

18/L

2019. máj. 12. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Első 3 napban tampont, szűz vagyok és nem kicsit használok.

Éjszaka betétet. Utolsó napokban csak tisztaságit.

2019. máj. 12. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én paranoiás vagyok a szagra, ezért mindig tampont használok. Kivéve, amikor otthon vagyok. A méretet a vérzés erösségétöl függöen váltogatom.
2019. máj. 12. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tampon, betét mérete= nedvszívó képesség, tehát minél nagyobb, annál több vért tud felszívni, tovább maradhat bent elvileg. Illetve nagyobb betétnél kisebb az esélye, hogy melléfolyik pl.

Szüzek általában kisebb tampont használnak, de nem törvényszerű, ha fel tudja tenni, és erősen vérzik, akkor nagyobbat is lehet.

Ki mit szeret, attól függ, mit használ. Tamponnal nem parázol azon, hogy felállsz, és érzed, folyik a vér, vajon be tudja szívni a betét, vagy összevérezed a ruhád. Illetve ha sokat mozogsz(sport), akkor is a tampon a tuti, a betét könnyebben elmozdul. Sokkal szabadabban lehet mozogni vele, meg szinte észre sem veszed, hogy épp megvan.

A betét könnyebben kezelhető, ha sűrűn van cserélve, akkor átlagos életvitelnél szerintem elég megbízható az is. A tamponra oda kell figyelni, rendszeresen kell cserélni, tiszta körülmények között (alapos kézmosás). Nagyon kevés vérnél pedig már annyira nem szerencsés, mert szárít és kidörzsölhet.

Szóval mindkettőnek van előnye, hátránya is.

Én használom mindkettőt, betétet otthonra, éjszakára, illetve a végén, mikor már gyenge.

2019. máj. 12. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tampont nem használok.

Az, hogy intimkelyhet vagy betétet rakok be, az napszaktól függ: nappal kehely, éjjel betét.

Szóval kehely + amilyen betétet épp találok, most azt hiszem valami közepes always van otthon.

25

2019. máj. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én a vérzésem 1-3. napján napközben normál méretű OB tampont használok. A 3-5/6. napon OB mini tampont. 6. naptól még 1-2 napra nappal berakok egy tisztasági betétet.


Éjszakára mindig betétet használok, Libresse-t vagy Alwayst.

2019. máj. 13. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!