Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Menstruációt megelőző 1 hét,...

Menstruációt megelőző 1 hét, és menstruáció alatt szuicid gondolatok?

Figyelt kérdés
Tudom elég hülyén hangzik és azt is tudom, hogy vannak problémáim. De az elmúlt években sosem éreztem azt, hogy valóban véget szeretnék vetni az életemnek. Van munkám, szükséges stressz, szerető párom, szóval minden rendben. De akkor miért jön elő újra és újra? Néha azt érzem, hogy hónapról hónapra csak rosszabb lesz...

2019. máj. 18. 22:01
 1/3 anonim ***** válasza:
62%
Tényleg okozhat ilyet hormonváltozás bár elég extrém :( véletlen nem valami hormonális fogamzásgtlást használsz? Bárhogy is, jó lenne ezt nődokival megkonzultálni, ha ez pm tünet, annk nagxon rémes.
2019. máj. 18. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nem, nem szedek semmilyen tabletát...
2019. máj. 18. 22:42
 3/3 anonim ***** válasza:

Ez "teljesen normális", és őszintén én meg is lepődtem volna, ha nem természetes a hormonális ciklusod. Nyilván az már nem oké, hogy nálad ez szuicid gondolatokig fajul, és ezen segíteni kell, de alapvetően ez a ciklikus rosszhangulat természetes velejárója a ciklus hormoningadozásainak.

Olvass utána a témának, ismerd meg a tested, és tudatosítsd magadban, hogy miért is jönnek elő ezek a gondolatok valójában, és így szerintem könnyebb lesz átvészelned is ezt az időszakot.

Hasonlóan érzékeny vagyok én is erre a hormonjátékra (bár szuicid gondolataim azért nincsenek, így a te eseted mindenképp komolyabban veendő), nekem segít, ha ilyenkor is tisztelem a testem, és kicsit kívülállóként elcsodâlkozom rajta, hogy milyen hatásokat képes kiváltani a termékenységem. Ezen kívül pedig igyekszem figyelni arra, hogy mi esik jól, és tisztelem magam, és nem erőltetek magamra olyat, ami nem esik jól. (Ilyenkor például jobban vágyom az elvonulásra, csendességre.)

2019. máj. 19. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!