Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nemtudom hogy ez normális-e,?

Nemtudom hogy ez normális-e,?

Figyelt kérdés
16L vagyok, 14évesen jött meg először a menstruációm. Eleinte soha nem volt erős, illetve fájdalmas ha megvolt, gyógyszer sosem kellett. Viszont kb 1 éve már, hogy ha nem veszek be gyógyszert (Algoflex M, Nospa..)akkor nagyon fáj a hasam, és leszakad a derekam,illetve hasmenésem szokott vele lenni néha vele. Mostanában pedig tökre erős a vérzésem, az első napokon örülök hogy végig tudok ülni 45 percet a suliban átázás nélkül, tesin tampon+betét kombinációval tudok csak tesizni. Olvasgattam már itt a gyakorin, hogy másnak is erős, és hogy 30 percet jó hogy kibírnak 1 betéttel, de érdekelne, hogy miért erősödött meg a vér mennyisége? Mostanában ragyák is vannak az arcomon, pedig az sem volt eddig...

2019. máj. 24. 13:07
 1/7 A kérdező kommentje:
Annyit még hozzátennék, hogy ha lefekszek nem fáj annyira a hasam, mint amikor felállok, és ha ülök/fekszek, akkor sincs meg olyan erősen mintha állnék.
2019. máj. 24. 13:10
 2/7 anonim válasza:
100%
Ez normális sajnos, nekem akkor állt helyre a dolog, amikor elkezdtem fogamzásgátlót szedni. Szerintem menj el nőgyógyászhoz, hátha tud valami tuti tippet.
2019. máj. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen, mert ez egy természetes folyamat sokat kellene pihenni, vannak olyan társadalmak ahol ilyenkor alapszinten jár plusz szabadság a nőknek.
2019. máj. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Értem, köszönöm a válaszokat!

Fú de nagyon jó lenne plusz szünet emiatt:D

2019. máj. 24. 14:38
 5/7 anonim ***** válasza:
21%
El kellene menned nőgyógyászhoz, fogamzásgátlót fog felírni.
2019. máj. 24. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Persze, írasson fel fogamzásgátlót, hogy ne legyen se peteérése, se menstruációja, se ciklusa! Szuper ötlet! Így kell egy 16 éves lánynak szétcseszni a hormonjait! Adj neki még több ilyen fantasztikus ötletet!
2019. máj. 24. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nekem nem olyan fájdalmas a mensim, de amikor az intimkehelyről olvastam sokan írták, hogy amióta használják már kevésbé fájdalmas nekik.
2019. jún. 11. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!