Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Tampontól lehetnek ilyen tünetek?

Tampontól lehetnek ilyen tünetek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Múlt héten kedden múlt el a menstruációm, és egy pár napig viszketett, ezután a vakarástól fájni kezdett a hüvelybemenetemnél. A hétvégén együtt voltam a barátommal, és a vasárnapi együttlét igen kellemetlen volt. Szombaton volt egy rövid idő, amíg óvszer nélkül szeretkeztünk, vasárnap csak gumival. Az aktus után a barátom is tapasztalt égő érzést, másnap pedig viszketett neki, ma pedig apró piros pöttyöket vett észre a nemiszervén.

Nekem elmúlt a viszketés, de nem használtam semmilyen krémet.

Az lenne a kérdésem, hogy lehet-e ez gombás fertőzés attól függetlenül, hogy nekem kezelés nélkül elmúlt a viszketés?

Én arra tippelte, hogy csak a tampon dörzsölte ki, de a barátom bejelentése után már nem tudom. Vagy csak az óvszer volt a "rossz"? Nem volt márkás.

Előre is köszi!


2010. júl. 8. 00:41
 1/4 anonim ***** válasza:

nézd.a hüvelygomba nem mindig nem mindenkinek okoz kellemetlen tüneteket, valamikor szinte tünetmentes.

ha nem csaltátok meg egymást akkor valószinüleg hüvelygombád lett, a pasid elkapta tőled. canesten combit használjatok mindketten!!

2010. júl. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
természettesen nem csaltuk meg egymást. köszi, de azért vároma további válaszokat, mindenkinek megy a zöld kacsó:)
2010. júl. 8. 01:00
 3/4 anonim ***** válasza:
Egyértelműen fertőzés. Menj nőgyógyászhoz, még akkor is, ha éppen nem érzel tünetet, ír gyógyszert neked és a barátodnak is. Lelkiismeretesen kezeljétek mindketten magatokat, különben ide-oda fogjátok egymásnak adogatni a fertőzést.
2010. júl. 8. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Nagyon nagy valószínűséggel sajnos gomba volt. A tampon pedig annyiban járult hozzá, hogy jelentősen elősegíti a gombák szaporodását. Ezért nem szokták ajánlani az orvosok.

Azért egy nőgyógyászati vizitet megérdemelne a dolog.

A párodat is mindenképpen kezelni kell! Neki a legjobb a Canesten kenőcs, amit kb 10 napig kell használnia, kenegetnie vele a makkot. Neked pedig a Canesten kúp és krém.

2010. júl. 8. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!