Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mik a méhnyakrák előjelei, és...

Mik a méhnyakrák előjelei, és hány éves korban kell érte elkezdeni aggódni?

Figyelt kérdés
2010. júl. 8. 10:36
 1/5 anonim ***** válasza:
oltasd be magad és nem kell aggódnod(én is be vagyok oltva)
2010. júl. 8. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És mennyibe kerül egy oltás?
2010. júl. 8. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az oltás csak a HPV bizonyos fajtái ellen véd, nem mind ellen, és méhnyakrák sem csak HPV-től lehet. Vagyis az oltással csak mérsékelni lehet a kockázatot.

Aggódni semmiképpen nem kell, nem is szabad, ha évente eljársz rákszűrésre, akkor nem lesz bajod. Nincsenek látható/érezhető előjelek, kenetből állapítják meg.

2010. júl. 8. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

100.000 ft körül van az oltás.

Az évente elvégzett nőgyógyászati rákszűrés gyakorlatilag kizárja, h bajod legyen, mivel, ha jelentkezne is, idejében felismerik.

Amúgy a fiatal nők-20-30 korosztályában kb. 70%os a fertőzöttség,de nem mindenkinek okoz tüneteket,az immunrendszer kivédi nagy százalékban.

Valóban, a HPV csak egy bizonyos fajtája okozza,gyakoribb a gyakori, és több szexuális partnert váltogatóknál.

2010. júl. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A méhnyakrák potenciális veszély,amint sexuális életet kezdesz élni. (hpv) Én rendszeresen járok szűrésre,mégis aggódom.Sajna ilyen vagyok.A méhnyakrák kezdeti tünetei közé tartozik pl. a gyakori bűzös elszineződött folyás.Egyébként a doki már a rákszürés során,észreveszi a rákra utaló jeleket.
2010. júl. 27. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!