Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mitől sebesedik ki a nemi...

Mitől sebesedik ki a nemi szervem? Mit tehetek ellene?

Figyelt kérdés

Minden hónapban, menstruáció idején a hüvelybemenetem mellett két oldalt, két piros, égető seb jelentkezik. Emellé viszketés is párosul, ami rendkívül kellemetlen.

A vérzésem rendben van, nem késik, körülbelül 30-35 napos ciklusaim vannak.

Ez a viszketés és égő érzés már körülbelül 2 éve áll fenn, valamikor enyhül, valamikor erősödik, de csak menstruáció előtt 1-2 nappal, majd a menstruáció alatt jelentkezik. Közben igyekszem kenegetni piros neugranormonnal, ez szokott segíteni, viszont mire elmúlna a seb, újból eljutok oda, hogy ismét megjön a vérzésem. Régebben a fenekem felső része sebesedett ki, viszont mára ez már elmúlt. Ezt okozhatja a betét? Naturella betétet használok, az Alwaystól még erősebb ez az érzés. Gondolkoztam már tamponhasználaton, viszont kiskoromban annyira "belémverték" azt, hogy tampont csak a szüzesség elvesztése után lehet használni, hogy nem tudok ettől a gondolattól megszabadulni.

Hüvelyi fertőzésem szerintem nincs, sem gombám, mert egyébként a ciklus alatt máskor nem viszketek, a fehér folyásom átlátszó, normális, szagtalan.

Kérlek segítsetek!



2019. jún. 18. 10:28
 1/2 anonim ***** válasza:
51%
El kellett volna menned már régen orvoshoz.
2019. jún. 18. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ha már a menstruációd előtt jelentkezik,akkor nem a betéttől jön ki,de biztosan ront a helyzeten.Elvileg a menstruáció alatti hormonváltozástól felborulhat a hüvelyflóra.Lehet van egy enyhe gombád,ami olyankor belobban.De,ha lehet inkább menj el orvoshoz.
2019. jún. 18. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!