Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Hsil mit jelent? Cintec...

Hsil mit jelent? Cintec pozitív lett. Valami méhszájplasztikát akarnak. Nagy a baj? Jövő héten tudok a dokival beszélni, addig megőrülök.

Figyelt kérdés
Még tavaly fennakadtam rákszűrésen, akkor még azt monták, nem kell aggódni, enyhe elváltozás. Csináltatott a doki HPV szűrést, HPV16. Közben 3 havonta citó, egyre rosszabb eredménnyel.. Legutóbb már HSIL gyanú, volt bejelölve. Utána Cintec+ tesztet csináltattunk. Ma felhívtam a rendelőt, azt mondták, hogy sajnos pozitív lett a teszt, műteni kell.. Mitől alakult ez ki? Mindig figyeltem magamra, az életvitelemre. Tartós párkapcsolatom van, párom most fog HPV szűrésre menni..
2019. jún. 18. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:

"Mitől alakult ez ki?"

A HPV fertőzéstől.


"Tartós párkapcsolatom van"

Örvendetes, de ez bizony a HPV ellen nem véd. Egyrészt összeszedhetted korábbi partnertől is, másrészt egy fertőzött partner is elég hozzá, hogy elkapd.


"párom most fog HPV szűrésre menni.."

Minek? Nyilván ő is fertőzött, ha te az vagy és szexelni is szoktatok. Ha pedig fertőzött, akkor mi lesz? Nem lehet kezelni. Vagy legyőzi a szervezet, vagy nem.


Meg kell csinálni a conisatiót, szerencsés esetben azzal megoldódik a probléma, mivel kivágják a kóros részt. Utána adasd be a Gardasil 9 oltást, amit a partnerednek is javaslok. Ha dohányzol, azt mindenképp hagyd abba.

2019. jún. 18. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

A párom HPV vizsgálatát a nőgyógyászom javasolta. Bár ritkán, de férfiaknál is okozhat bajt.

Igen, azzal tisztában vagyok, hogy eg fertőzött partnertől is el lehet kapni. Ezt csak azért hangsúlyoztam, mert sokszor betámadják a nőket, hogy biztos szabados életvitelt folytatnak, s azért kapják el. Megelőzvén az esetleges "olyan" kommenteket. 3 párkapcsolatom volt eddig, mindig jók voltak a citóim, így se HPV tipizálást, se Cintec-et nem kértek eddig. Ősszel jött a feketleves, még az utolsó előtti citómon is csak enyhe elváltozás volt, bár addigra már tudtuk a HPV-t. Rá három hónapra meg már HSIL gyanú, Cintec teszt, ami kimutatta, hogy baj van. Ezt nem értem, hogy tudott ilyen gyorsan romlani a citóm. Illetve szeretnék tisztában lenni azzal, hogy ez a dolog mennyire komoly/veszélyes.

2019. jún. 19. 09:51
 3/3 anonim ***** válasza:

Na, akkor részletesen.

A HPV egy nemi úton terjedő vírus, amelynek van egy rakás szerotípusa ("fajtája"), ezek között vannak viszonylag ártalmatlanok, amik csak szemölcsöket okoznak, és vannak magas rizikójúak, amelyek jelentős szerepet játszanak a méhnyakrák (és egyéb daganatok) kialakulásában. Ami neked van, a 16-os típus, az pont magas kockázatú.

A HPV fertőzés az esetek többségében átmeneti, azaz spontán eltűnik a szervezetből hónapok/évek alatt, de új kontaktus esetén ismételten el lehet kapni. A felnőtt szexuálisan aktív lakosság 80%-a átesik rajta élete során, tehát meglehetősen gyakori. És emiatt önmagában a fertőzés ténye nem is sok mindent jelent, hiszen simán eltűnhet. Viszont vannak olyan szerencsétlen egyének, akiknél nem tűnik el a fertőzés. Első körben, mikor a vírus a szervezetbe kerül, akkor csak a sejtek plazmájába jut be. Később viszont, ha nem tűnik el a fertőzés, akkor bejuthat a sejtmagba, és ez az a lépés, mikor a vírus veszélyessé válik és rákos elváltozás alakulhat ki.

A cintec Plus vizsgálatnál gyakorlatilag ezt nézik meg, hogy a vírus bekerült-e a sejtmagba. Ha nálad pozitív, az azt jelenti, hogy mindenképp indokolt a kóros, fertőzött rész kimetszése műtéttel, mert már elindult a rosszindulatú daganatot vezető folyamat.


Értem, hogy a partner vizsgálatát az orvos javasolta, de értelmét akkor sem látom. Hiszen nem önmagában a fertőzés a gond, hanem az elváltozás, amit okoz. Ha most kiderül, hogy fertőzött, mi lesz? Kezelni nem lehet, max az oltás segíthet a vírus leküzdésében. De az egyébként is indokolt lenne mindkettőtöknél, a HPV státusztól függetlenül.

2019. jún. 19. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!