Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A Balaton mennyire veszélyes...

A Balaton mennyire veszélyes fertőzések szempontjából?

Figyelt kérdés
Sajnos az utóbbi időben gyakran előjött a hüvelygombám. Lehet azért mert a párommal oda-vissza adogattuk, de most mindketten kezeljük magunkat. Nem soká' megyünk a Balatonra nyaralni (Balatonberény) és bár addigra kikezeljük magunkat, nem szeretném ha a nyaralásomat ez elrontaná. A Balaton van olyan veszélyes mint egy közfürdő fertőzések szempontjából? Mert ha igen inkább bele sem megyek :S
2010. júl. 9. 09:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
14%
Szerintem nézd meg a közfürdő vizének színét és a Balaton vízének színét! Szemmel látható a különbség, és akkor még mikroszkóppal meg sem nézted! Inkább hagyd ki a balatoni fürdőzést...
2010. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
59%
a Balaton bőven a tiszta vizek közé tartozik de azért nem 100% hogy nem kapsz el semmit
2010. júl. 9. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
74%
elsőnek:a természetes vizek tisztábbak a közfürdőknél...
2010. júl. 9. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
74%

Nyugodtan fürödj a Balatonban, semmi köze a gombához. Sokkal veszélytelenebb, mint bármelyik uszoda vagy közös wc.


És igen, ha nem kezelik ki mindkét embert, egymásnak adogatják. Nem is értem, ezt miért nem mondta a doki már legelső alkalommal.

2010. júl. 9. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
59%

Szia!


Én is elég érzékeny vagyok fertőzésekre, rengeteg mindend szedtem már össze medencékben, de a Balatonban még soha.


Sokan mondják, hogy koszos, de nincs benne vegyszer és öntisztító. Szerintem nyugodtan fürödjetek, max ha kijöttök ne maradjatok vizes fürdőruciba hanem cseréljétek át szárazra. Mert úgy még jobban összelehet szedni gombákat mint magában a vízben.

2010. júl. 9. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%
Egy ismerősöm pont tegnap volt az orvosnál, mivel a hétvégi balatoni fürdőzés után fülgyulladása lett.
2010. júl. 9. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
59%
Nyugodtan menj bele, nem érdemes a nyaralásodat ilyen aggódással tönkretenni! Nem a Balatonban fogsz gombát kapni.
2010. júl. 9. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
12%

A Balaton 1000 %, hogy nem tisztább, mint egy úszómedence. Ha így lenne, onnan szivattyúznák át a vizet a partmenti uszodákba, minek vízforgató, klórozás stb. nem igaz? Még is mit gondoltok miért nem látni le az aljára?

Kortyolni is sokkal gázabb a Balaton vizéből, mint egy uszodaiból.

2010. júl. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
59%
Azért nem látni le a fenekére, mert felkavarodik benne az iszap, mivel ez egy élővíz. Az iszap nem gomba! Természetesen nem szivattyúznak át szándékosan iszapot a Balatonból a part menti uszodákba, és meginni sem szükséges. De ettől még nem okoz több hüvelyi fertőzést, mint a medencék.
2010. júl. 9. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
59%
Azért nem szivattyúzák át a medencébe mert akkor szó szerint állóvíz lenne és megposhadna. A Balaton öntisztító mivel természetes víz.
2010. júl. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!