Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Mennyire könnyű megszokni a...

Mennyire könnyű megszokni a köldöksérv műtét során beépített hashálót?

Figyelt kérdés

Egy évvel ezelőtt szültem. Szülés után köldöksérvem és köldök fölötti sérvem alakult ki. Egy darabig jól voltam, fájdalmat, kellemetlenséget csak időnként okozott a sérv. Most viszont kb. egy hónapja erősödtek a fájdalmaim, diszkomfortérzéseim: izomlázszerűen fáj és szorít a köldökgyűrűm és az afölötti terület, húzódik, feszül és szúr a hasam, picit nehezebb tárgyak emelésénél gyengeségérzet, hasfájás és hányinger fog el. Kivizsgáltattam magamat egyéb szempontokból is: volt labor, hasi ultrahang és nőgyógyászati vizsgálat is, de nem láttak semmit, mindent rendben találtak. A sebésszel tehát megállapítottuk, hogy kizárásos alapon a sérv okozhatja a fájdalmaimat. Egy hónap múlva műti a sebész a sérvemet, viszont, mivel ilyen nagy fájdalmakat okoz nekem a sérv, a sebész tanácstalan, hogy ültessen-e be hálót vagy sem, arra hivatkozva, hogy a hálóval egy újabb idegentest kerülne belém, ami újabb diszkomfortérzéseket okozhatna (a szervezetem ugyanis szokatlanul érzékeny már a sérvre is).

Mennyire könnyű megszokni a hashálót? Érzi-e az ember magában a hálót a mindennapokban? Tényleg elképzelhető, hogy egy érzékenyebb szervezet nem jól fogadja be a hálót?


2019. júl. 9. 16:50
 1/2 A kérdező kommentje:
Háló nélkül viszont sokkal nagyobb az esély arra, hogy rövid időn belül kiújul a sérv, ugye?
2019. júl. 9. 16:54
 2/2 anonim ***** válasza:

A lágyék sérveseknek is hálót ültetnek .Ebből semmit sem éreznek utána .Talán az a sebész problémája ,hogy neki ebben nincs nagy gyakorlata.Meg a műtét sem 5-10 perces .

Ez nem olyan ,mint egy szemüveg megszokása . Azt érzed ,hogy fent van,esetleg még zavaró is .Ha nem hozzák tudtodra ,azt sem tudod van ilyen beültetve .

2019. júl. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!