Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Nőknél, mennyi plusz szőr...

Nőknél, mennyi plusz szőr számít még normálisnak?

Figyelt kérdés

Ilyenekre gondolok, mint pl. pár erősebb szőrszál combok belső részén vagy arcon, mell környékén..?


Mennyire normális és mikortól jelent problémát?


2019. júl. 20. 10:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem serdülőkoromtól erősen szőrösödött mindkét combom belső oldala, a köldökömtől lefelé is mindig nőtt pár szőrszál, az arcomon is előfordult néhány.

Semmilyen hormonproblémám nem volt és tudtommal most sincs, legalábbis sose éreztem szükségét, hogy megvizsgálják.

Három gyereket szültem, az elsővel néhány hónap próbálkozás után, a másik kettővel a védekezés abbahagyása utáni első ciklusban lettem terhes.

Azóta elért a klimax. A karomról kihullott szőr, a lábaim változatlanok, az államon viszont egyre több nő.

2019. júl. 20. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nehéz ezt megmondani, mert van, akinél alkati dolog a szőrösödés, de van, akinél hormon probléma. Érdemes kivizsgáltatni. Általában azt szokták mondani, hogy nőknél a férfias típusú (arcon, mellen, hason jelentkező) plusz szőrszálak jelenthetnek hormonproblémát. Ha a lábadon levő szőr sűrűbb és erősebb, mint másoknak, az nem feltétlenül gond.
2019. júl. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen normális ha van rajtad.Az a nem normális,mikor borotváljátok mindenhol magatok!
2019. júl. 20. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Na jó, de azért strandra nem akarok úgy menni, hogy fekete szőrök vannak a combomon vagy a hasam alatt.

Nem sok vagy sűrű, de azért közelről látszik.

2019. júl. 20. 10:47
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem inkább az az általános, hogy ha olyan helyeken nő ki, és röbb, ahol addig nem volt, akkor érdemes hormonokat nézetni. De annak más tünetei is lennének úgy gondolom.

Egyébként lehet sima genetika is.

2019. júl. 20. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Akkor baj, ha már tényleg szembe tűnö.1-2 kósza szál mindenkin előfordulhat itt-ott. Nekem combom belső oldalán eléggé látszik, voltam más okbol hormonvizsgálaton, nem találtak semmit.Viszont láttam szakállas nőt, neki a hangja is elég mély, na neki biztos van baja.
2019. júl. 21. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köldök fölé érő sötét, göndörödő szőrzet már nem normális, illetve az arcon, állon, nyakon megjelenő sötét szőr. A pihés bajusz normális.
2020. júl. 10. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!