Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Kontaktlencsések! Nagyon...

Kontaktlencsések! Nagyon muszáj megtartani az 1 hónap szünetet?

Figyelt kérdés

Tapasztaltak írjanak! Aki esetleg nem tartotta meg, mi lett vele?

Vagy ezt mindenki betartja?


2010. júl. 12. 12:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Milyen 1 hónap szünetet?

Mikor kellene? Én 9 éve hordok lencsét, igaz, nem minden nap, de egy hétből három nap, sose szüneteltettem, és tök jól vagyok.

2010. júl. 12. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nekem már harmadik éve van lencsém.Sosem tartottam egy hónap szünetet.Nem is származott belőle problémám.Elég, ha heti 1vagy 2 napot pihenteted,de akkor egy egész napot.Bőven elég.
2010. júl. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

tényleg? hát ezt örömmel olvasom

nekem azt mondta az orvos hogy évente tartsak 1 hónap szünetet..

2010. júl. 12. 13:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Ja, értem. Hát ha minden nap hordod, akkor szükség lehet rá, ha van a héten egy-két nap, mikor nem veszed fel, akkor az elég, nem kell mellette külön időt elkülöníteni a pihentetésre. Ha fárad és nem bírja, úgyis jelez a szemed, bepirul, ég. Olyankor kiveszed két-három napra minimum, ideális esetben egy hétre, azalatt helyrejön.

Tehát szerintem az egy hónapot nem egybefüggő időintervallunként kell érteni (tehát hogy pl minden év Decemberében), hanem az egy évben legyen minimum egy hónapnyi idő (30-40 nap), mikor nem hordod.

2010. júl. 13. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!