Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Hol lehet legolcsóbban jó...

Hol lehet legolcsóbban jó minőségű szemüveget vásárolni?

Figyelt kérdés
Kezdő szemüveges vagyok, az idősödéssel jelentkező távollátás nemrég kezdődött, és elég gyorsan romlik. Kéne valami progresszív lencse. Hová forduljak, hol a legjobb az ár-érték arány? Ofotért, eOptika, vagy valami más?

2019. aug. 15. 08:40
 1/9 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

minden optikusnak vannak olcsóbb és drágább szemüvegei ilyen téren nem lehet különbséget tenni.


Érdemesebb mondjuk a nagyobbaknál kezdeni ha van a környéken pl Vision express nekik biztos vannak jó minőségű "sajátmárkás" kereteik jó áron, és sokszor vannak keret/lencse akciók stb.

2019. aug. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb megoldás, ha figyeled az akciókat és körbejárod az összes elérhetőt a recepteddel. Kéj ajánlatot és meglátod mit mondanak.

Jó tanács. MINDIG kérdezd meg nincs-e olcsóbb megoldás. Minden esetben a drágábbat fogják ajánlani ami nem feltétlenül ad annyi pluszt amennyivel többe kerül (a lencsére gondolok, a keret ugye annyi amennyi, azt Te választod ki az alapján ami tetszik). Az én pl kaptam az utolsó szemüvegemre a két lencsére 120e-s ajánlatot. ez volt a "legolcsóbb". A végén ugyan ott elkészült a szemüveg kerettel együtt 78e-ből.

2019. aug. 15. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
A szemed legyen a legfontosabb, ezért azt ajánlom (nagyon nem kezdő szemüvegesként), hogy csakis optikussal csináltass szemüveget (esetleg előtte orvosi szemvizsgálat), olvasót is, és ne sajnáld rá a pénzt. Nem szükséges a legdrágább keretet megvenni, az optikai boltokban is vannak olcsóbb keretek és drágábbak is, de ha jót akarsz magadnak, eszedbe sem jut VENNI előregyártott, kész olvasószemüveget. Tönkreteszed a szemed és azt aztán helyre nem teszi többé senki.
2019. aug. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Találkoztam már ezzel a vélekedéssel, hogy olvasószemüveget is kizárólag optikus által készítettet szabad megvenni, készen kaphatót nem. Viszont hallottam szemorvostól is olyan véleményt, hogy alkalmi, nem rendszeres, rövid idejű viselésre nyugodtan megvehető a készen árult szemüveg is. Most akkor mi az igazság? (Persze nem mindegy, mit értünk "alkalmi" viselésen, hány óra számít rövid idejűnek.)

Ráadásul voltam szemvizsgálaton ofotértnél, ott sem történt más, mint hogy megállapította az "optikus", hány dioptriás a szemem. (Akkor mindkettő +1.5 volt, azóta ez valószínűleg sokat romlott.) Miért nem ajánlott ilyen egyszerű esetben egy előre gyártott, de aránylag torzításmentes kész olvasószemüveg megvétele?

2019. aug. 15. 11:53
 5/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Találkoztam már ezzel a vélekedéssel, hogy olvasószemüveget is kizárólag optikus által készítettet szabad megvenni, készen kaphatót nem. Viszont hallottam szemorvostól is olyan véleményt, hogy alkalmi, nem rendszeres, rövid idejű viselésre nyugodtan megvehető a készen árult szemüveg is. Most akkor mi az igazság? (Persze nem mindegy, mit értünk "alkalmi" viselésen, hány óra számít rövid idejűnek.)

Ráadásul voltam szemvizsgálaton ofotértnél, ott sem történt más, mint hogy megállapította az "optikus", hány dioptriás a szemem. (Akkor mindkettő +1.5 volt, azóta ez valószínűleg sokat romlott.) Miért nem ajánlott ilyen egyszerű esetben egy előre gyártott, de aránylag torzításmentes kész olvasószemüveg megvétele?

2019. aug. 15. 11:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A megfelelő optikusok megmérik hol vannak a szemeid (ilyen vonalzó szerű izével az orrodtól) és úgy csiszolják a lencsét is, hogy a görbülete úgy legyen a lencsének, ahogy neked a legoptimálisabb. Ez előre gyártott szemüvegeknél nincs meg. És ezért nem a legmegfelelőbbek és emellett jobban ronthatják is a szemed, meg megterhelik.


Az olcsó és jó minőségű szemüveg meg nehéz dolog.... (de még a drágák közt is akadnak silányak...)


Némelyik olyan hajszálvékony anyagból van, hogy semmit se bír. Ha masszívabb keretnek is tűnik valami, vagy titán keretes (én ezt ajánlom, ha strapabírót akarsz....) azoknál is szoktak lenni néha gondok, pl. a keret szárának elején, ahol van a csavar, ott ha nagyon vékony az anyag, akkor felejtős.... a szemüveg szár forgó részénél szokott leggyakrabban eltörni, mert ott a csukló általában csak egy kis bigyó.... a másik, ahol gyakran eltörik, de azt sajnos nem látod, az a szemüveg szárában van a forgó rész utáni kivastagodáson belül, ahol van egy rugó (hogy összecsukva-szétnyitva úgy maradjon a szemüveg) és ott és mögötte gyakran egy miniatűr rúdnyi anyag tartja...


Nehéz ügy... nekem is most kéne új szemüveget vennem, mert eltörött ott, ahol a csavar van...


Mindenhol van mindig akció keretekre, vagy csiszolásra, a kérdés, hogy mennyi és milyen.... ki kell fogni valami jót.... nehéz.

2019. aug. 15. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:04-es vagyok!


Még valami fontos! Lehetőleg ne pont akkora dioptriát csináltass, mint amit kimértek, hanem kicsit kisebbet.... különben jobban romolhat a szemed, meg túl nagy lenne az "ugrás" is az előző látásod után.


Ha pedig nagyon gyorsan romlik a szemed, akkor pedig lehetséges lehet, hogy valami más is állhat a háttérben (pl. hályog, vagy valami), amit érdemes lenne kivizsgálni (több helyen is, mert a hozzáértő orvosok gyakran már leléptek külföldre)

2019. aug. 15. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

ma 16:04 és ma 16:06 vagyok!

még valami...


régen volt egy szemüvegem, titán keretes, a forgója is masszívabb-nagyobb, az mindent kibírt.... volt hogy koncerten leesett a fejemről, megtaposták, meggörbült kicsit, visszahajlítottam és oké volt.... strandon letettem a cuccom-törölköző szélére, valami barom úgy ment el, hogy rálépett.... azt is kibírta, vagy hogy elaludtam hogy rajtam volt és arra ébredtem rajta fekszem, vagy leesett a földre az éjjeli szekrényről és reggel ráléptem és kibírta.... és nem is tudom hány éven át bírt ki mindent... csak sajnos egyszer tök részegen elvesztettem


Prestige márka volt.... a most eltörött keretem is olyan, de ezek már kevésbé strapabíróak, mint a régiek (jelenleginél anyagfáradásos törés, nagyítóval is gyönyörűen látszott a törés típusa-oka.... anyagismeret powa), de megint ez a márka lesz szerintem, mert a többi tán még rosszabb...


Sajna a szemüvegek javát sem a strapabíróságra tervezik, hanem hogy majd 1-2 év után vegyél másikat...


Az Ofotértben szokott lenni olyan akció, hogy ahány éves vagy, annyi százalék kedvezményt adnak, na... az nagyon jó, csak ritkán van az, hogy pont akkor kéne az embernek új szemüveg.... ha lett volna eszem, meg befektetek rá, akkor vettem volna

2019. aug. 15. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!
2019. aug. 16. 08:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!