Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » Szerintetek lehet valami...

Szerintetek lehet valami szemproblémám vagy neurológiai problémám?

Figyelt kérdés

Hipochondriával járok pszichológushoz.

Nagy félelmem a vakság régóta. Elkezdtem figyelni a látásomat egyik este amikor nagyon szorongtam. És azóta úgy érzem, mintha "szemcsés" lenne a látásom, leginkább sötétben figyelek fel erre. Amikor világosról sötétbe nézek, akkor pár másodpercre mintha lenne egy "szellemkép" a sötét felületen, ami úgy néz ki, minta fényes objektum, amire előtte néztem. Tudom, hogy ez valahol normális, de mintha most zavaró lenne, vagy nem is tudom. A látásom élessége stimmel, nincs vakfolt a látóteremben, kettős látásom se. Perifériás látásom is normális úgy érzem.

Tegnap kicsit iszogattunk a haverokkal és akkor 2-3 órára mintha fel sem tűnt volna, meg előtte is volt nap, amikor órákra "megfeledkeztem" erről. Nem találtam a neten semmi szembetegséget, amit ilyet okozna. A pszichológusom szerint csak erősen odafigyeltem a látásomra, ezáltal felnagyítódtak számomra a természetes hibái az emberi látásnak. Mit gondoltok? :/



2019. aug. 15. 22:13
 1/7 anarchy666 ***** válasza:
100%
Amit tapasztalsz az teljesen normális dolog, a pszichológusodnak van igaza.
2019. aug. 15. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Azt gondolom, hogy nettó pénzkidobás pszichológushoz járni, ha továbbra is azt vadászod a neten, hogy mi lehet a bajod... Majd a pszichológus szól, ha bármi bajod van, nyugi.

Egyébként meg itt van ez, de nehogy frászt kapj tőle, ha furcsa lesz, az csak azt jelenti, hogy ugyanúgy működik a szemed, meg az agyad, mint bárki más egészséges emberé:

https://www.youtube.com/watch?v=_tahdIlOj6s

2019. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hmm... még 1 perc múlva is halványan láttam a falon. Mondjuk nem harminc másodpercig néztem, hanem amíg tartott a videó.
2019. aug. 15. 23:05
 4/7 A kérdező kommentje:

Jogos amit írsz igazából, hogy felesleges a betegségeket olvasgatnom. Valamelyest talán fejlődtem, már sokkal-sokkal kevésbé jut eszembe bárminek kapcsán ilyennek utánanézni. De ez tényleg nagy mumusom, és nem tudtam ellenállni a késztetésnek, hogy bepötyögjem.

Egyébként TB által támogatott a kezelés, amit igénybe veszek, itthon mindig átgondolom amiket beszéltünk és próbálok magamtól is konklúziókra jutni a szorongásom okának kapcsán.

2019. aug. 15. 23:17
 5/7 anonim ***** válasza:

"nem tudtam ellenállni a késztetésnek, hogy bepötyögjem"

Hát igen, ez ilyen 21. századi betegség: internetfüggés. :) Szerintem kisebb-nagyobb mértékben mindenkit érint(ett már), aki valaha számítógépközelbe került. Esetleg ezt is érdemes lenne átbeszélni a pszichológussal. :)

2019. aug. 15. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Amiket leírsz azt mindenki tapasztalja és teljesen normális jelenség.


Sötétben szemcsésen látsz, mert olyankor a pálcákkal látsz, amik érzékenyek a fényingerre, de éles látásra alkalmatlanok a gyenge felbontóképességük miatt és színeket sem látsz velük, ezért látsz szemcséket élesen és tisztán kirajzolódó körvonalak helyett.


Az ún. utókép (amit te szellemképnek hívtál) pedig a csapok adaptálódása miatt jön létre, erről részletesebben itt olvashatsz, nem tudom egyszerűbben elmagyarázni:

[link]


A csapokról és pálcikákról pedig itt:

[link]


Én azt gondolom, hogy a pszichológusnak igaza van, csak azzal, hogy nem magyarázta el neked a jelenségek hátterét (talán csak nem értett hozzá), pont ellenkező hatást ért el a mondatával, mint azt szerette volna. Ha én aggódnék valami miatt és ráfognák, hogy csak beképzelem, ahelyett, hogy elmagyaráznak a dolgot én sem nyugodnék meg tőle.

2019. aug. 18. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Csak nem Visual Snow? ;)
2020. máj. 28. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!